ŻEGLARSKI OBÓZ WĘDROWNY

WIEK – 10-15 LAT
ZAKWATEROWANIE – JACHTY KABINOWE
CZAS TRWANIA – 7 DNI

CHARAKTERYSTYKA IMPREZY

Żeglarski obóz wędrowny to rejs szkoleniowo-rekreacyjny dla dzieci.  Planujemy każdą noc w innym porcie, żeby móc pokazać kawałek pięknych Mazur. Pływamy cały dzień ucząc się żeglować i sterując jachtem. Pomiędzy żeglowaniem przygotowujemy samodzielnie posiłki na jachcie albo słuchamy o takich tematach jak przepisy i etykieta żeglarska, czy meteorologia. Natomiast wieczorem bawimy się przy ogniskach lub grach i zabawach!

Organizatorem wypoczynku jest Gwarek-Travel, z którym współpracujemy już od kilku lat. Szkoła Żeglarstwa Gertis zapewnia jachty, instruktorów oraz realizację trasy i podstawowego szkolenia żeglarskiego.

UCZESTNICY 

Uczestnicy nie muszą posiadać żadnego doświadczenia, ani wiedzy żeglarskiej. Obóz skierowany zarówno dla tych, którzy chcą poznać żeglarstwo, jak i dla tych, którzy mają już to za sobą a chcieliby szlifować swoje umiejętności! Uczestnik rejsu szkoleniowego nie musi spełniać żadnych szczególnych wymagań, poza podstawową samodzielnością oraz dobrym stanem zdrowia (jeśli masz wątpliwości – prosimy skontaktuj się z organizatorem).

TRASA

Żeglarskie obozy wędrowne  rozpoczynają się i kończą w Ośrodku Wypoczynkowym Gwarek. Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najlepsze i najciekawsze porty na Mazurach.

Przykładowa trasa:

1) Gwarek – zakwaterowanie, szkolenia z bezpieczeństwa i obsługi jachtu, test pływacki

2) port Zielona Zatoka (Bogaczewo)
3) port Hotel Gołębiewski
4) port Ekomarina Ryn
5) port Chillout Port – Stare Sady
6) port PTTK Wilkasy
7) Gwarek – zakończenie rejsu.

KADRAPraca w Gertisie

Na każdą załogę (6-7 osób) przypada jeden instruktor – sternik posiadający odpowiednie doświadczenie, kwalifikacje oraz jest on wychowawcą. Instruktor mieszka na jachcie razem z załogą, prowadzi zajęcia szkoleniowe oraz spędza z nimi czas po zajęciach. Dodatkowo na obozie pływa kierownik-animator. Zajmuje się on całą niezbędną dokumentacją obozu, utrzymuje kontakt z rodzicami i wspólnie z instruktorami czuwa nad bezpieczeństwem dzieci oraz organizuje zwiedzanie i dodatkowe atrakcje.

JACHTY

Młodzieżowe rejsy szkoleniowe odbywają się na komfortowych jachtach żaglowych Fortuna 27. Jachty o długości 850 cm są naszą ulubioną i sprawdzoną konstrukcją. Jednostka ta uznawana jest od lat za najdoskonalszy jacht turystyczny na Mazurach. Łączy w sobie cechy, których nie spotkacie na żadnym innym jachcie na Mazurach, tj. bezpieczeństwo, szybkość oraz niesamowitą wygodę!