Zapraszamy na wyprawy na ryby z doświadczonymi przewodnikami. Podczas wypraw zapewniamy pełen osprzęt (wędki, przynęty, a nawet stroje), łodzie motorowe oraz kompleksową obsługę.

Wyprawy z nami to gwarantowana duża ryba! Nasi przewodnicy mają swoje, sprawdzone miejsca, którymi chętnie się podzielą. Jednak miejsce to dopiero połowa sukcesu, należy bowiem odpowiednio zaciąć i wyholować złapaną rybę. Każdy kto czuł siłę szczupaka na swojej wędce potwierdzi jak wielkie emocje temu towarzyszą!

Wyprawy organizujemy przez cały rok, niezależnie od pogody. Początek lata to pora na szczupaki, a środek zimy to okres najlepszych połowów na okonie spod lodu. Nie mniej jednak w wypadku tej atrakcji grupy, które możemy obsłużyć nie mogą przekroczyć 8 osób. Większym grupom proponujemy organizację zawodów wędkarskich.

Wiele ryb żyjących w naszych jeziorach posiada swoje okresy ochronne. W tym czasie kategorycznie nie odbędzie się połów na żaden z chronionych gatunków.

Wyprawy na ryby

Szczupak

Szczupak na Mazurach osiąga często wagę do 15 kg, a długość przekracza metr. Jego mięso jest cenionym rarytasem w całej Europie, a ostatnio został sprowadzony do Kanady i USA. Nie było jeszcze osoby, która nie uległa rewelacyjnemu smaku świeżo smażonego szczupaka, prosto z ogniska! A dzięki swojej waleczności i rozmiarom uznawany jest za Króla Jezior!


Okoń

Okoń jest najliczniej występującym na Mazurach drapieżnikiem. Potrafi osiągać spore rozmiary (do 50cm), a połów okonia daje bardzo dużo satysfakcji. Jest jednym z filarów kuchni staropruskiej i mazurskiej. Rodowici mieszkańcu Mazur jedzą go najczęściej prosto z patelni, przyrządza się również smażone okonie w zalewie octowej. Dobry połów to często spora siatka okoni! Pychoota!


Sandacz jest często mylony zarówno ze Szczupakiem jak i Okoniem. Jest, mówiąc najprościej, pomiędzy tymi dwoma gatunkami. Przeciętna masa odławianych sandaczy wynosi 3 – 5kg. Ryba ta żyje tylko w najczystszych akwenach, a mięso sandacza jest bardzo smaczne i uchodzi za przysmak. W kuchni spotykany bardzo często w pysznych sosach śmietanowych i wykwintnych potrawach.

Zostaw komentarz