Tygodniowe szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego!

Oferta i termin na zapytanie – kontakt.

Opis imprezy:

Tygodniowe szkolenie na patent Jachtowego Sternika Morskiego przeznaczone jest dla osób posiadających stopień żeglarza jachtowego oraz podstawowe umiejętności żeglarskie.

Do przystąpienia do egzaminu na patent Jachtowego Sternika Morskiego potrzebny jest także staż morski udokumentowany opiniami z rejsów lub wpisem do książeczki żeglarskiej. Wymagamy, aby każdy uczestnik posiadał 200 godzin stażu na morzu. Istnieje możliwość, że brakujący staż można zrealizować podczas kursu – maksymalnie 50 godzin stażu.

Ważne! Jeśli ktoś nie posiada wymaganego stażu, to może wziąć udział w kursie! Nie będzie mógł podejść tylko do egzaminu.

Tygodniowy kurs przyjmuje intensywną formę i jest to bardziej wymagające dla uczestników niż tradycyjny kurs 14-dniowy. Ze względu na intensywność szkolenia, załoga liczy maksymalnie 5 uczestników. Wychodzimy z założenia, że większa ilość kursantów na jachcie podczas takiego szkolenia jest zbyt duża i nie pozwala to na zachowanie wysokiej jakości szkolenia.

Ze względu na intensywność szkolenia zalecamy aby uczestnicy rejsu przygotowali się już częściowo przed rejsem z zakresu wiedzy teoretycznej niezbędnej do zdania egzaminu, a przede wszystkim posiadali przygotowanie teoretyczne z zakresu wymagań na żeglarza jachtowego PZŻ. Naturalnie, szkolenie będzie obejmowało także część teoretyczną w formie wykładów i pogadanek. Wszelkie niejasności i wątpliwości z zakresu wiedzy teoretycznej zostaną uzupełnione na kursie.

Bezpieczeństwo, umiejętności praktyczne i dobre podstawy teoretyczne. To są rzeczy, na które podczas kursu zwracamy największą uwagę i które skutecznie przekazujemy naszym kursantom od wielu lat. Nie chcemy szkolić tylko dla patentu, lecz chcemy przekazywać autentyczną wiedzę i umiejętności. Kurs zakończony jest egzaminem, który odbywać się będzie na zakończenie rejsu. Posiadamy uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać bezpośrednio u nas, poprzez dział kontakt.

Uczestnicy:

Uczestnikami szkolenia na stopień Jachtowego Sternika Morskiego mogą być tylko osoby pełnoletnie, posiadające patent żeglarza jachtowego oraz podstawowe umiejętności żeglarskie. W przypadku chęci przystąpienia do egzaminu wymagany jest także od uczestników staż morski, o którym mowa powyżej.

Oferta skierowana jest zarówno do uczestników naszych szkoleń, jak i do wszystkich innych, którym zależy na wysokim poziomie szkolenia. Poza szkoleniem zależy nam także na miłej, przyjaznej i pozytywnej atmosferze. Oczywiście od uczestników wymagamy kultury osobistej oraz zaangażowania w szkolenie.

Trasa i szkolenie:

Start szkolenia oraz egzamin odbędzie się w Marinie Gdynia. Większość szkolenia przewidujemy także w Marinie, ze względu na bardzo dobrą infrastrukturę portu (sanitariaty, sklepy i restauracje w niedalekiej odległości) oraz to, że port ten daje idealne miejsce do ćwiczenia manewrów. W planie szkolenia przewidujemy zorganizowanie 2-3 dniowego rejsu z nocnym pływaniem. Takie rozwiązanie daje możliwość zapoznania się ze specyfiką nocnego pływania, nawigacji nocnej oraz rozpoznawania świateł, których na Zatoce nie brakuje. Kierunek rejsu oraz dokładny plan zostanie opracowany na podstawie prognozy pogody.

Podczas szkolenia i rejsu, każdy z uczestników zostaje na chwilę kapitanem jednostki, na której to prowadzi nawigację oraz ustala trasę, dobór żagli, przejmuje dowodzenie w trakcie manewrów portowych etc. Jest to jedyna droga do tego, aby przygotować uczestników do samodzielnego prowadzenia jednostki. Wszystko to będzie się działo pod czujnym, ale zarazem dyskretnym okiem instruktora. Ruch w Zatoce Gdańskiej oraz wielość przeszkód wodnych (m. in. sieci rybackie) powoduje, że jest to doskonały akwen do aktywnego szkolenia oraz czujnego prowadzenia jachtu. Ponadto, chcemy także, aby nasi uczestnicy zapoznali się ze specyfiką morskiego pływania między innymi poprzez prowadzenie dziennika jachtowego, czy system wachtowy.

Kadra:

Kadra szkoleniowa to wyłącznie ludzie młodzi. Posiadają jednak wieloletnie doświadczenie w szkoleniu adeptów sztuki żeglarskiej na Mazurach oraz na morzu. Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

Jacht:logo Atsea

Dzięki współpracy z jedną z najlepszych firm czarterowych nad Morzem Bałtyckim – Atsea – szkolenie odbędzie się na komfortowym jachcie Bavaria 32 Avantgarde.

Jest to pełnomorski jacht, którego niewątpliwym atutem jest połączenie perfekcyjnych właściwości nautycznych z eleganckim wyglądem, bezpieczeństwem żeglugi oraz komfortem. Idealna sterowność daje możliwość precyzyjnego i bezpiecznego manewrowania zarówno w ciasnych portach, jak i na otwartym akwenie.

Jacht ten jest znakomity do wygodnego mieszkania, ze względu na jego bogate wyposażenie oraz sporą przestrzeń. Kuchnia wyposażona w kuchenkę gazową, lodówkę oraz niezbędną zastawę kuchenną daje możliwość przygotowywania posiłków na jachcie.

Jacht gwarantuje pełne bezpieczeństwo, ponieważ jest regularnie poddawany przeglądom technicznym. Oprócz tego wyposażony jest w satelitarną łączność oraz środki ratunkowe, w tym pneumatyczną tratwę ratunkową.

Dane techniczne S/Y ATSEA I

 • długość całkowita – 9,99 m
 • długość linii wodnej (KLW) – 8,85 m
 • szerokość – 3,42 m
 • zanurzenie – 1,95 m
 • wyporność – 5200 kg
 • masa balastu – 1300 kg
 • powierzchnia ożaglowania – 51 m2
 • wysokość masztu – 14,8 m
 • moc silnika – 18 KM
 • zbiornik paliwa (diesel) – 150 l
 • zbiornik wody – 150 l
 • wysokość pod pokładem 1,84 m
 • ilość kabin – 2
 • ilość koi – 6
 • rok produkcji – 2013 r.

Bavaria 32 1

Galeria zdjęć Bavaria 32 Avantgarde oraz szczegółowa lista wyposażenia.

W cenie:

Pobyt i zakwaterowanie na jachtach, opieka instruktora podczas szkolenia, pełne szkolenie praktyczne i teoretyczne, ubezpieczenie NNW uczestników, ubezpieczenie jachtu, sprzątanie końcowe.

Dodatkowo:

– wyżywienie

– opłaty portowe – w porcie innym niż Marina Gdynia

– paliwo do jachtu

– dojazd do miejsca zaokrętowania i powrót z miejsca wyokrętowania (Marina Gdynia) oraz parking

– opłata za egzamin – 350 zł (175 zł dla osób uczących się poniżej 26 roku życia)

– zwiedzanie atrakcji turystycznych

Kasa jachtowa

Starym morskim zwyczajem tworzymy kasę jachtową, która przeznaczona zostanie na wyżywienie, opłaty portowe oraz paliwo do jachtu. Kasa ta rozliczana będzie na podstawie faktycznie poniesionych kosztów. Zbiórka kasy nastąpi na miejscu i zostanie zebrana przez instruktora w pierwszym dniu rejsu. Całość powinna wynieść około 400 zł za osobę na tydzień. Instruktor zwolniony jest ze składki na kasę jachtową.

kurs jsmZdjęcie z naszego Rejsu Morskiego po Wyspach Kanaryjskich (Jacht Bavaria 49)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Zostaw komentarz