0

Nasza oferta stacjonarnego szkolenia żeglarskiego skierowana jest do osób chcących w ciągu tygodnia przygotować się do egzaminu na patent, ale chcesz codziennie wracać do tego samego portu i nocować w pensjonacie lub hotelu. To dobra opcja by połączyć wypoczynek z rodziną ze zdobyciem nowych umiejętności.

Instruktor prowadzący zajęcia ma pod opieką maksymalnie 3 osobową grupę, jednak szkolenie możemy zorganizować również dla  jednej lub dwóch osób! Zajęcia szkoleniowe rozpoczynamy w poniedziałek rano, a w sobotę dla osób chętnych odbywa się państwowy egzamin. Codziennie żeglujemy ucząc się nowych manewrów pod żaglami i na silniku oraz realizujemy zajęcia teoretyczne. Tego typu szkolenie umożliwia zdobycie wymaganej wiedzy aby zdać egzamin na stopień żeglarza jachtowego PZŻoraz Inland Skippera ISSA. 

Kładziemy wielki nacisk na umiejętności praktyczne, nie szkolimy dla „papierka”! Niemniej jednak stacjonarne szkolenie żeglarskie może zakończyć się egzaminem państwowym. Posiadamy uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszelkie dodatkowe informacje w dziale FAQ: Często zadawane pytania.

stacjonarne szkolenie żeglarskie

 

Miejsce kursu

Bazą naszego szkolenia jest nowoczesny port Sztynort znajdujący się na północ od Giżycka. Żeglujemy po jeziorach Sztynorckim, Dobskim, Dargin, Kisajno lub Mamry i co wieczór wracamy do Sztynortu. Staramy się w ciągu dnia odwiedzać różne miejsca by zapoznać Was z charakterystyką mazurskiej żeglugi.

Zakwaterowanie 

W czasie stacjonarnego szkolenia żeglarskiego uczestnicy nocują na lądzie. Polecamy zakwaterowanie w Pensjonacie Sztynort lub polu campingowym znajdującym się na terenie portu. Istnieje też możliwość noclegu na jachcie szkoleniowym*. Dojazd do portu z Giżycka lub Węgorzewa zajmuje maksymalnie 30 minut.

Sztynort Pensjonat   Sztynort pensjonat pokój

Program i organizacja zajęć 

Stacjonarne szkolenie żeglarskie będzie obejmować zagadnienia praktyczne i teoretyczne na stopień żeglarza jachtowego. W planie szkolenia jest także spora dawka wiedzy praktycznej – m.in. przepływanie przez kanały, położenie masztu, stawanie na kotwicy oraz ćwiczenia manewrów portowych. Kursy rozpoczynamy standardowo w poniedziałki (poza miesiącami wakacyjnymi istnieje możliwość ustalenia innego dnia rozpoczęcia). Zajęcia odbywają się zwykle w dwóch blokach – pierwszy rozpoczyna się o godzinie 9 rano, a drugi po południu. W czasie dnia planujemy przerwę obiadową w porcie Sztynort lub w innym z pobliskich portów.

Szczegółowy plan zajęć ustala instruktor prowadzący szkolenie wraz ze swoją załogą. Na zakończenie szkolenia w pobliskim Giżycku odbywa się Państwowy egzamin na stopień żeglarza jachtowego w którym mogą wziąć udział uczestnicy szkolenia.

Jacht

Kursy stacjonarne realizujemy na różnych jachtach z naszej floty. Są to jednostki kabinowe o długości od 24 do 28 stóp, odpowiadające realiom współczesnego żeglarstwa. Wszystkie jachty wyposażone są w niezbędne środki bezpieczeństwa, silniki przyczepne, patenty do kładzenia masztu czy rolowane foki. Wnętrze przystosowane jest do wygodnego noclegu i mieszkania w warunkach turystycznych. Kursy stacjonarne zwykle odbywają się na jachtach typu Fortuna 27, lecz możliwe jest również zorganizowanie stacjonarnego szkolenia żeglarskiego na innej jednostce (Maxus Evo 24, Maxus 26, Maxus 28 – zobacz całą flotę szkoleniową).

  jacht fortuna Mazury

Szkolenie na sternika motorowodnego

Przy okazji uczestnictwa w naszym stacjonarnym szkoleniu żeglarskim można również zrealizować w promocyjnej cenie szkolenie motorowodne! Wiedza teoretyczna na żeglarza jachtowego i sternika motorowodnego pokrywa się w wielu elementach, więc ucząc się do jednego egzaminu od razu przygotowujecie się do drugiego. A po tygodniu szkolenia możecie uzyskać aż dwa uprawnienia. Więcej informacji o patencie sternika motorowodnego znajdziecie tutaj.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:

Podczas szkolenia możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności jest przydatny osobom planującym żeglowanie poza granicami Polski, gdzie polskie patenty dla większości armatorów nie są rozpoznawalne. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów.

Co zabrać na obóz żeglarski? – na tej stronie znajdziecie wszystkie informacje.

Terminy i ceny

Stacjonarne szkolenia żeglarskie zrealizować możemy w każdym tygodniu sezonu żeglarskiego pod warunkiem dostępności jachtów. Standardowo zajęcia szkoleniowe rozpoczynamy od poniedziałku rano. Kursy stacjonarne należą do naszej oferty indywidualnej i przyjmujemy rezerwacje na cały jacht (nie sprzedajemy pojedynczych miejsc).  Szczegóły szkolenia ustalamy dla każdego zapytania osobno dlatego zainteresowanych prosimy o kontakt z naszym biurem.

Cena: 3890 zł + czarter jachtu*
*zobacz cennik czarteru

Przykładowo cena szkolenia w formie stacjonarnej zaczyna się
od 1800 zł za osobę (szkolenie w maju na jachcie Fortuna 27 przy 3 osobowej w załodze).

W cenie:

 • praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie,
 • opieka instruktora podczas żeglugi,
 • ubezpieczenie NNW uczestników,
 • ubezpieczenie jachtów,
 • paliwo do jachtów.
 • możliwość przenocowania na jachcie (* konieczne jest uiszczenie osobowej opłaty portowej w kwocie 20 zł/doba – dostęp do sanitariatów)

Cena nie zawiera:

 • egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ– 250 zł (125 zł dla osób uczących się < 26 lat),
 • kurs na Sternika Motorowodnego– 350 zł szkolenie + 250 zł (125 zł ze zniżką) egzamin,
 • wydanie certyfikatu Inland Skippera ISSA– 350 zł,
 • wyżywienia
 • noclegu innego niż na jachcie

 

Zapytaj o szkolenie stacjonarne żeglarskie!

Administratorem podawanych danych osobowych jest właściciel strony – BTA Gertis Marek Makowski, Świdry 11, 11-500 Giżycko. Dane będą przetwarzane w celu obsługi korespondencji w wybranym temacie. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

Autentyczne opinie na Facebooku:

 • positive review  Zrobienie patentu w Gertisie- to byla najlepsza moja decyzja:):) nic dodać nic ująć!!!!!:)

  Kamila Jani Avatar Kamila Jani
  14 March 2013

  positive review  Sztos!!! Ekipa Gertis wymiata !!! Kurs zeglarski to niesamowite przezycie i szczerze polecam je kazdemu. Uczyc sie od ludzi, ktorzy robia to z tak ogrmna pasja i wieloletnim doswiadczeniem to jak strzal w 10! Serdecznie podziekowania dla instruktorki Julki, za jej cierpliwosc i ogrom wiedzy, ktory w bardzo fajny sposob przekazuje oraz calej kadrze, za cenne wskazowki i duza dawke humoru 🙂 Tygodniowa nauka wiedzy teoretycznej oraz praktycznej przeplatajaca sie z przyjemnymi wieczorami przy ognisku, cumowanie co noc w innym porcie, wysmienite ryby. Malownicze wschody i zachody slonca, a do tego wszystkiego etyka zeglarska, czyli jak dbac o innych i o srodowisko. Przygoda, ktora zostanie w pamieci na dlugie lata. Wszystkim przyszlym zeglarzom stopy wody pod kilem i pomyslnych wiatrow!

  Piotr Maj Avatar Piotr Maj
  15 September 2019

  positive review  Dobra organizacja, mistrzowskie pływanie i niewymuszona kultura. Organizatorzy, poza profesjonalną wiedzą i umiejętnościami, dzielą się swoimi przygodami i wkładają sporo serca i troski w stworzenie imprezy zapamiętanej na lata.

  Ada Kiestrzyń Avatar Ada Kiestrzyń
  29 September 2019
 • positive review  Kurs tygodniowy rzeczywiście jest intensywny 😁 świetny sposób na nowe hobby w towarzystwie doborowej kadry. Ogrom wiedzy oraz nowych, pozytywnych doświadczeń 😁

  Jakub Pięta Avatar Jakub Pięta
  21 June 2020

  5 star review  Kurs w 2006 r. REWELACYJNY

  Dorota Wasz Avatar Dorota Wasz
  15 March 2018

  5 star review  Robiłem patent w GERTIS-ie już ładnych pare lat temu, ale do tej pory wspominam te 2 tygodnie jako rewelacyjne. Dzięki tej szkole pokochałem Mazury. Cały dzień na wodzie w świetnej atmosferze i na żaglach kiedy tylko można, jak potrzeba to na zrefowanych byle pływać jak najwięcej. Po zajęciach przychodził wieczór i integracja do białego świtu przy dźwiękach gitary i niejednokrotnie blasku ogniska. Od tamtej pory wielokrotnie już żeglowałem 'na swoje konto' i mimo kilku kryzysowych sytuacji poradziłem sobie bez problemu, więc chyba te nauki w GERTIS-ie na coś się zdały 😉 Gorąco polecam ze względu na merytorykę oraz niesamowitych ludzi.

  Przemek Podsiadlik Avatar Przemek Podsiadlik
  22 March 2018
 • positive review  Mega, mega wow! Polecam wszystkim bardo gorąco i serdecznie ! Jeśli ktoś lubi miło spędzić czas a przy okazji zrobić sobie patent i czegoś się nauczyć to jest naprawdę super opcja! Kadra spoko, jedzenie spoko, warunki ekstra, odwiedzone miejsca super! Na tym obozie nie ma nudy! Nigdy wcześniej nie miałem styczności z mazurami (jestem z Wrocławia), nie żałuję ani grosza wydanego podczas obozu a naprawdę chętnie bym powtórzył taki wyjazd! Polecam wszystkim!!!

  Karol Siwek Avatar Karol Siwek
  15 September 2016

  5 star review  Świetna szkoła! Żałuję, że za pierwszym razem do nich się nie zgłosiłam. Super szkoleniowcy i zdany patent żeglarza jachtowego :)!

  Katarzyna Frelik Avatar Katarzyna Frelik
  18 April 2018

  positive review  Brak mi ... gwiazdek !!! ;P

  Magda Konaszewska Avatar Magda Konaszewska
  10 September 2013
 • 5 star review  Intensywny kurs tygodniowy to wystarczający czas żeby nauczyć się podstaw żeglarstwa, poznać mnóstwo wspaniałych osób, dobrze się wybawić i odpocząć psychicznie. Fizyczne przez następne kilka dni będziecie do niczego, gwarantuję Wam! Gertis, macie przewspaniałą i profesjonalną kadrę oraz świetny nowoczesny sprzęt - zarówno łajby jak i grilla 🙂 To wszystko co napisałem wyżej składa się na niesamowite wspomnienia, ale przypominam, że są one mocno intensywne!

  Grzesiek Paulewicz Avatar Grzesiek Paulewicz
  21 August 2018

  5 star review  Jeśli ktoś chce się nauczyć bezpiecznie i dobrze pływać polecam w 100% 🙂 Super nastawienie instruktorów oraz ogrom przekazywanej wiedzy spowodował, że bardzo pozytywnie wspominam szkolę Gertis:) Byłem na 2 tygodniowym kursie więc żyłem nie tylko nauką ale także wieczornymi integracjami:) dla mnie 5na5 a nawet więcej 🙂 Pozdrawiam

  Marcin Czop Avatar Marcin Czop
  16 March 2018

  positive review  Patent żeglarski chciałem zrobić od zawsze. Mieszkam blisko mazur, i zawsze bywając nad jeziorami fascynowały mnie żaglówki sunące po tafli jeziora. Pomyślałem, że fajnie było by dołączyć do społeczności żeglarskiej a kurs na patent żeglarski jest idealnym pomysłem na zdobycie niezbędnej wiedzy i praktyki żeglarskiej by bezpiecznie pływać. Tak więc gdy tylko pojawiła się dla mnie możliwość odbycia takiego kursu nie wahałem się ani chwili i przeszperałem internet w poszukiwaniu kursu dla mnie. Wybrałem obóz szkoleniowy GERTISu. Mimo, że są tańsze kursy, wybrałem ten, ponieważ żeglarstwo nie jest tanie i ciężko było mi uwierzyć w obietnice innych biur, że dostanę to czego potrzebuję na takim dwu tygodniowym obozie szkoleniowy. Dziś po powrocie mogę powiedzieć, że decyzja była trafiona a wakacje wyśmienite. Poznałem mazury od strony, której do tej pory nie miałem okazji poznać i której to strony nie da się poznać „na kołach”. Piękna słoneczna pogoda tylko dopełniła całość. Zdobyłem wiedzę żeglarską i patent żeglarski. Doświadczenie żeglarskie instruktorów robi wrażenie. Jest to obóz szkoleniowy, na którym można naprawdę czegoś się nauczyć a nie tylko odbyć szkolenie dla papierka. Dodatkowo, organizator zadbał o dostawy świeżego jedzenia, opłaty portowe i wszystkie inne sprawy, więc ja miałem czas na naukę i zasłużony wakacyjny odpoczynek. I ostrzegam, na obozie łatwo zarazić się wirusem. Wirusem, który objawia się corocznym przyciąganiem w rejony mazur. Wirusem żeglarstwa 😀 A jak to mawiał mój profesor „jest tarcie jest zabawa”… Panie profesorze nieprawda, bez tarcia też jest zabawa ! 😀

  Piotr Mroczko Avatar Piotr Mroczko
  9 August 2014
 • 5 star review  Wszystko czego oczekiwałem + troszkę więcej. Wspaniała przygoda z wspaniale wyluzowanymi ludźmi. Piękne wspomnienia.

  Marcin Pasek Avatar Marcin Pasek
  18 March 2018

  positive review  Pierwsze moje doświadczenia z żaglami. Było super! Gromada ludzi z pasją i potrafiących świetnie się bawić!

  Arek Marszałek Avatar Arek Marszałek
  21 October 2016

  positive review  Rewelacyjnie przemyślana organizacja. Super bezpiecznie i emocjonująco. Żeglarstwa tyle ile trzeba czyli bardzo intensywnie 🙂

  Karolina Słodownik Avatar Karolina Słodownik
  25 July 2020
 • 5 star review  Najlepsi z Najlepszych!!!

  Aneta Jot Avatar Aneta Jot
  15 April 2018

  positive review  Tak tak moje ulubione miejsce 😉

  Mateusz Marsel Ludwin Avatar Mateusz Marsel Ludwin
  22 September 2015

  positive review  Super atmosfera, zadbane jachty, przyjemne wykłady często na łonie natury 😉 czy Gertis zrobi z Ciebie żeglarza? TAK! Ale pamiętaj, że planując np intensywny tygodniowy kurs musisz poczytać wcześniej o teorii! Lepiej zrobić to za wczasu niż rezygnować ze wspólnego wieczoru przy ognisku 😉

  Mateusz Pająk Avatar Mateusz Pająk
  3 August 2020
 • 5 star review  Z Gertisem zrobiłem patent żeglarza parę dobrych lat temu. Na dwutygodniowym kursie miałem dobrego instruktora , to ważne w przekazywaniu wiedzy. Dużo robiliśmy sami nawet przy silnym wietrze, co było dla mnie super. 2 tygodnie to dobry czas na naukę ale też na wieczorne imprezy. Z Gertisem nie da się nudzić a podejście profesjonalnie. Byłem z nimi też na kursie doszkalającym. Było wesoło 🙂 Teraz żegluję sam ale jak nie znajdę załogi to nie wykluczone,że wybiorę się do nich 🙂 Polecam

  Paweł Dukacz Avatar Paweł Dukacz
  29 March 2018

  5 star review  Bardzo polecam! Mam już patent ale chętnie powtorzylabym rejs z Gertisem, świetna organizacja, instruktorzy i atmosfera.

  Urszula Joanna Zalewska Avatar Urszula Joanna Zalewska
  16 March 2018

  positive review  Profesjonalny kurs połączony z dobrą zabawą. Polecam każdemu, kto chciałby zacząć swoją przygodę z żeglarstwem. Bardzo dobrze przemyślana ścieżka szkolenia praktycznego. Teoria przekazywana przez instruktorów w postaci zwięzłych wykładów (i sprawdzana kartkówkami:). Ale żeglowanie to nie tylko wiedza i praktyka, to też umiejętność podziału obowiązków w załodze i niewielkiej przestrzeni jachtu przez załogę. Dzięki dyscyplinie i wprowadzonym zasadom współpraca w załogach i między załogami przebiegała w świetnej atmosferze. Żeby ktoś nie pomyślał, że obóz to dwa tygodnie ćwiczeń, nauki i musztry - wieczorami, kiedy z ust Komandora (Komandorki:) padało „koniec zajęć” – następowała integracja w przyportowych tawernach, na kejach, sztynorckiej Zęzie, przy ognisku… dla wytrwałych zabawa do białego rana (teoretycznie nawet do 9:00 – bo wtedy stawaliśmy baczność na apelu 🙂

  Marcin Lub Avatar Marcin Lub
  5 August 2014
 • positive review  Polecam Szkole Żeglarstwa GERTIS Wszystko na najwyższym poziomie w bardzo przyjemnej atmosferze. Kadra instruktorska to wspaniali żeglarze z pasją, którzy potrafią przekazać swoją wiedzę i umiejętności. Napewno wrócimy na rejs doszkalający. ❤️

  Martka Ka Avatar Martka Ka
  12 July 2020

  positive review  Super szkoła! Dwa tygodnie pływania i nauki żeglarstwa, wiec egzamin końcowy nie sprawia problemu :-). Polecam!

  Adam Tarnawski Avatar Adam Tarnawski
  15 August 2014

  positive review  Pięć gwiazdek! Po jednej za każdy obóz na którym byłem. Zajegreatextrahipermega zabawa, a przy okazji (co najważniejsze) dobrze uczą żeglować! Teraz chwilowo nie bywam bo nie mogę, bo na ostatnim obozie poznałem Marysię i się hajtnęliśmy i teraz mamy rocznego Franka i jesteśmy szczęśliwymi ludźmi. Chwilowo bez żeglarstwa. Ale wrócimy do Gertisu - spoko. Tylko trochę odchowamy 🙂 A obozy polecam wszystkim!

  Mariusz Krzemiński Avatar Mariusz Krzemiński
  4 December 2013
 • positive review  Cudowna wyprawa, wspaniali ludzie! Polecam kurs dwutygodniowy wszystkim tym, którzy marzą o żeglowaniu, a cały czas się czają 😉

  Michał Kosela Avatar Michał Kosela
  11 August 2018

  5 star review  Bardzo gorąco polecam. Merytoryczna, dobrze przygotowana i doświadczona kadra. Dużo śmiechu i zabawy. Dla tych co nigdy nie pływali tygodniowy kurs może być za krótki ale w dwa tygodnie nauczą chyba każdego. Jedyne o co można by się czepić to żywienie instruktora na tygodniówce, niby nie obowiązkowe ale oczekiwane. Po za tym reszta super.

  Piotr Kumoch Avatar Piotr Kumoch
  27 July 2017

  5 star review  Jestem po obozie dwutygodniowym i polecam go szczerze! Kadra i obozowicze świetni. Możliwość pływania jachtem w dzień, a w nocy oglądania wyjątkowo widocznych gwiazd siedząc na dziobie jachtu niezapomniane! Czas pędził jak szalony, ale starczyło go na wszystko. Zarówno na naukę jak i na zabawę. Po raz pierwszy przyjechałam na obóz sama i stwierdzam, że mam z niego najlepsze wspomnienia. Polecam! 🙂

  Hania Sarnecka Avatar Hania Sarnecka
  30 August 2017
 • positive review  Otarcia, siniaki i łzy... łzy ze śmiechu! Czyli najlepszy tygodniowy obóz na jakimkolwiek byłam! Ludzie ... Co tam się działo ???!!! Pieśni można by pisać... Owszem intensywnie było, ale czy nie o to chodzi?? By się zmęczyć w ciągu dnia fizycznie i odpocząć przy ognisku ze świetnymi ludźmi i butelką szampana w ręce ??? Gorąco polecam. P.S Pani Komandor "Krycha" pozdrowienia, kochaj i tańcz 😀

  Natalia Klaudia Tetzlaff Avatar Natalia Klaudia Tetzlaff
  28 August 2018

  positive review  Profesjonalna kadra, świetnie spędzony czas, jednym słowem przygoda która, na długo pozostaje w pamięci. Dobre miejsce dla osób które zamierzają pierwszy raz wejść na pokład łodzi i są chętne nauczyć się "czym to się je" Pełen profesjonalizm! Polecam

  Wiktor We Avatar Wiktor We
  10 March 2017

  positive review  Pojechałem poznać nowych ludzi na kursie, zrobić patent, po 4 roku z rzędu jeżdżenia na obozy wysłali mnie już na kurs instruktorski i teraz szkolę. Jak raz trafisz do Getisu to już z nimi zostajesz na lata 🙂

  Maciej Ka Avatar Maciej Ka
  9 March 2017

Zostaw komentarz