Optymistyczna kolonia żeglarska 2018

Wiek – 9-13 lat
Zakwaterowanie – domki
Czas trwania – 14, 7 dni

 Charakterystyka imprezy

Optymistyczna kolonia żeglarska jest przeznaczona dla wszystkich dzieci, które chcą sprawdzić czy żeglarstwo to sport dla nich. W mazurskiej miejscowości Węgorzewo, nazywaną bramą Mazur,  prowadzimy obóz, którego celem jest nauka żeglowania na jachtach klasy Optymist. Są to bezpieczne i doskonałe do stawiania pierwszych samodzielnych kroków na wodzie (Optymist to najpopularniejsza na świecie klasa regatowa dla dzieci). Wszystkie zajęcia na wodzie odbywają się w kamizelkach asekuracyjnych. Podczas żeglowania, łódki asekurowane są przez wykwalifikowanego trenera – instruktora, pływającego obok na motorówce. Na zakończenie obozu organizowane będą regaty. W programie przewidziane są również zajęcia sportowe i rekreacyjne.

Uczestnicy

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 9 roku życia. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji uczestników.

Zakwaterowanie

Domki kempingowe 6-osobowe (łóżko, pościel) na terenie ośrodka, łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym.

Wyżywienie

W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć.

Jachty

Klasy Optymist

 

Program imprezy

Część żeglarska: codzienna nauka żeglowania na Optymistach. W trakcie kolonii uczestnicy dzieleni są na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Program obejmuje wiedzę na temat: reguł bezpieczeństwa na wodzie, sprzętu ratowniczego, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Żeglarstwo to także zajęcia teoretyczne, które przeprowadzają nasi instruktorzy. Uczestnicy będą uczestniczyć w wykładach z: budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich. Natomiast wszystkie nowe umiejętności mali żeglarze będą mieli okazję wykorzystać podczas Regat Optymistycznych, przeprowadzonych na zakończenie kolonii.

Program rekreacyjno-sportowy: wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, zajęcia integracyjne, ogniska z kiełbaskami, rozgrywki sportowe (gry indywidualne i zespołowe), test wiedzy żeglarskiej „O złotą szeklę”.

Dwie wycieczki autokarowe:
– Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym „Tropikana” w Hotelu Gołębiewski.
– Wilczy Szaniec – zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży, Kętrzyn, Sanktuarium w Świętej Lipce.

Program może się zmienić w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.

Kod imprezyPoczątekKoniecCenaLink do rezerwacji
RW_OKZ124-06-201807-07-20182095 złBrak miejsc
RW_OKZ208-07-201821-07-20182095 złBrak miejsc
RW_OKZ322-07-201804-08-20182095 złBrak miejsc
RW_OKZ405-08-201818-08-20182095 złBrak miejsc
RW_OKZ519-08-201801-09-20182095 złBrak miejsc
RW_OKZ619-08-201825-08-20181095 złBrak miejsc
RW_OKZ726-08-201801-09-20181095 złBrak miejsc

* w terminie 7 dniowym program będzie realizowany w ograniczonym zakresie.

Cena obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie, program, opiekę kadry, ubezpieczenie.
Cena nie obejmuje: dojazdu, imprez fakultatywnych.

 

Imprezy fakultatywne:

Paintball: W cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, serwis sprzętu, instruktor prowadzący zajęcia. Do wyboru dwa warianty:

– pakiet podstawowy (PB1) – jedne zajęcia – zazwyczaj jest to kilka gier po kilkanaście minut (200 kul na osobę) – 95 zł,
– pakiet premium (PB3) – pakiet zajęć odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 235 zł,

Wodne szaleństwo:

– pakiet podstawowy (WS1) – w skład którego wchodzi przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką – cena: 99 zł,
– pakiet premium (WS3) – pakiet podstawowy + dodatkowe dwa bloki, w skład których wchodzi przejazd na “bananie” oraz na kole holowanym za motorówką. Istnieje możliwość zamiany przejazdów na kole na przejazdy na bananie wg preferencji uczestników – 249 zł.

Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis oraz Róża Wiatrów posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Organizator
Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki Żeglarskiej “Róża Wiatrów” z Łodzi, z którym to współpracujemy na zasadzie sprzedaży agencyjnej od 2006 r. Firma ta wyróżnia się profesjonalnym podejściem do młodzieży oraz wyjątkową dbałością o kwestie bezpieczeństwa. Recenzje dot. organizatora znaleźć można na profilu Facebook Róża Wiatrów.

Dojazd

Fakultatywny z Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Katowic, Kielc, Koszalina, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Piotrkowa Tryb., Poznania, Radomia, Skierniewic, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia. Szczegóły w tabelach na stronie dojazd – zobacz tutaj.

Linki

>> Co zabrać na obóz żeglarski?

Zapraszamy na inne kolonie, obozy oraz rejsy dla młodzieży

Dojazd i faktura za obóz

W związku z pojawiającymi się wielokrotnie pytaniami informujemy:

1. Dojazd uczestnika należy zgłosić na maksymalnie 14 dni przed obozem (najkorzystniej podczas zgłoszenia). Wpłaty za dojazd należy dokonać przelewem, nie ma możliwości opłacania dojazdu w miejscu zbiórki. Wszelkie zmiany dojazdu można dokonywać nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.

2. Jeśli uczestnik zainteresowany jest Fakturą VAT wskazane jest aby zgłosił ten fakt podczas rezerwacji miejsca. Faktury wystawiamy nie później niż 7 dni od daty zaksięgowania zaliczki. Nie ma możliwości wystawienia faktury na opłaty uiszczone we wcześniejszym terminie.

Zostaw komentarz