Najlepsza ekipa na Mazurach!

Instruktor żeglarstwa MazuryBiuro Turystyki Aktywnej “Gertis” powstało w 2005 roku z inicjatywy niewielkiej grupy instruktorów i miłośników żeglarstwa. Ze względu na pasję, która nas łączy, udało się od tego czasu wyszkolić na stopnie żeglarskie już ponad 3 tysiące osób, dbając przy tym o wysoką jakość!

Obecnie BTA Gertis jest jednym za najbardziej rozpoznawalnych organizatorów imprez żeglarskich na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Zajmujemy się kompleksową organizacją turystyki aktywnej na Mazurach. Organizujemy liczne wyjazdy indywidualne, szkolenia żeglarskie oraz imprezy integracyjne dla firm.

Gertis w języku staropruskim oznacza “wiatrowskaz“, dawniej umiejscawiany na dachach budynków na Mazurach. Wskazywanie drogi turystom jest zatem naszym głównym celem. Chcemy pokazywać najpiękniejsze zakątki Mazur, z nastawieniem na ciekawą i kreatywną turystykę.

Nasza ekipa to sprawdzona grupa młodych i doświadczonych ludzi. Kadra Gertisu liczy ok. 50 osób, są to osoby w różnych grupach wiekowych, którym języki obce nie są całkiem obce. Jako jedna z niewielu firm działających w branży żeglarskiej pochodzimy z serca Mazur. Pozwala nam to na zapewnienie pełnej logistyki oraz profesjonalnej obsługi podczas organizacji naszych imprez i wyjazdów. Poza tym, jako tubylcy, znamy wszystkie zakątki Mazur, często niedostępne dla zwykłych turystów ;).

Nie jesteśmy bandą starych tetryków nastawionych na zysk, obce nam są również sprawy afer politycznych, podziały społeczne i wszechobecne awantury. Jesteśmy tu aby w pełni korzystać z życia w najpiękniejszym zakątku Polski, czym chętnie podzielimy się z naszymi gośćmi.

Co nas wyróżnia?

– Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych
– Akredytacja Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty na kształcenie w zakresie żeglarstwa
– Akredytacja International Sailing Schools Association (wystawiamy również certyfikaty ISSA)
– Upoważnienie Ministerstwa Sportu i Turystyki do egzaminowania na polskie patenty (żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski, sternik motorowodny, motorowodny sternik morski, licencja na holowanie narciarza wodnego)
– Znak jakości “Produkt Warmia Mazury”
– Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych WUP w Olsztynie
– Kilka tysięcy w pełni zadowolonych klientów, sprawdź nasze opinie na Facebooku!

 • Marek “Alien” Makowski
  Marek “Alien” Makowski

  Założyciel Szkoły Żeglarstwa “Gertis”, Instruktor Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych, pochodzi z Giżycka. Pedagog, podróżnik, ćma barowa. Pasjonat blues rocka, terenów leśnych i mazurskiej historii. Pełni funkcję “niewidzialnej ręki” zapewniającej uczestnikom najlepszą kadrę, doskonały sprzęt, wyżywienie … a czasem imprezy ;).


  • Krzywy
   Krzywy

   Odgraża się, że będzie szkolił do końca życia. Groźba brzmi realnie przy jego wielkim zapale i niewygasającej cierpliwości do nauczania. Dorosłość umysłu osiągnął w wieku 16 lat, za to na starość zdziecinnieje. Łamie kobiece serca równie łatwo jak zasady ruchu drogowego.


   • Brożka
    Brożka

    Kobieta o dwóch żywiołach. Z jednej strony ciepła i kochana osóbka, z drugiej surowy i wymagający Komandor. Pod wpływem wina wykrzykuje, że napisze rozszerzenie Teorii Żeglowania Marchaja. Czerpie niepojętą satysfakcję ze wszystkich działań organizacyjnych. Współtworzyła projekt “Zew Oceanu”, Maxusem dopłynęła na Islandię. Ot – taka Brożka 😉


    • Michał
     Michał

     Instruktor bez mimiki, za to dysponujący niespożytymi zasobami cierpliwości. Niespełniony zawodowo muzealnik, żywiący nadzieję, że dla jego kursantów nie wystarczy kartotek tego kraju. Marzy o karierze rycerza Jedi, ale powoli dorasta. Zawsze punktualny, czysty i pachnący.


     • Czarny
      Czarny

      Hollywoodzki uśmiech zawdzięcza dawnej karierze w kapitalistycznych mediach. Na szczęście zdezerterował i odnalazł azyl na Mazurach. Gdyby nie żeglarstwo zapewne uciekłby albo w modeling, albo w las. W każdym razie dobrze się stało i jest u nas. Dzięki temu, że ciągle się uśmiecha nie gubimy go w nocy.


      • Ania
       Ania

       Wilczyca o łagodnym sercu. W poprzednim wcieleniu pewnie wykarmiła założycieli Rzymu. Zostawia za sobą strzępy makramowych bransoletek. Wokalistka i bębniarka, choć muzycznie powściągliwa na szkoleniach. Skupiona i zdeterminowana, nie spocznie, dopóki nie wyszkoli nawet tych najbardziej nieśmiałych.


       • Julek
        Julek

        Człowiek dyskusji wewnętrznych i mistrz ciętej riposty. Umiejętności te prezentuje zwykle ze sporym opóźnieniem, więc jeśli nie zrozumiesz – z grzeczności się zaśmiej. Biologicznie przystosowany do patrzenia na wszystkich z góry. Rozsiewa wokół siebie nienachalną aurę absurdu.


        • Iga
         Iga

         Wsadzili ją na jacht za dzieciaka i nadal z niego nie wyszła. Przechowuje w sobie nieskończone zapasy energii – my tylko ciągle się zastanawiamy skąd ona je bierze. Niech was nie zwiedzie jej nieduży wzrost! Podobno obcuje z kulturą wysoką, a poza żeglarstwem nauczy Was jeszcze śpiewu.


         • Hubert
          Hubert

          Na początku myśleliśmy, że przyjechał na obóz młodzieżowy. Później okazało się, że zabawą klockami Lego maskuje zdolności, których nie powstydziłby się Adam Savage. Retoryką posługuje się równie sprawnie co wkrętarką, więc bez argumentów – nie podchodź. Skrytoimprezowicz, ale jakoś zawsze pierwszy przy barze.


          • Marta
           Marta

           Matematyczka z blond grzywą. Aktualnie jedyny nawigator zawodowiec w gertisowej rodzinie. Za niewinnym dziewczęcym uśmiechem kryje się surowy belfer. Nie zadzierajcie z nią, bo narysuje Wam w pamiętniku rozkład sił na płacie nośnym. Szkoli i doszkala, zwłaszcza z zakresu meteorologii (również kwantowej!). Ale nie martwcie się – nie pogardzi też browarkiem.


           • Łysy
            Łysy

            Obdarzony dziwną przypadłością włosów i podstępnym uśmiechem. Marzył o wspólnych występach z Bednarkiem. Złośliwi twierdzą, że na drodze do sukcesu stanęła mu specyficzna barwa głosu, zbliżona do dźwięku umierającego kojota. My jednak wiemy, że to była skromność. Fajny gość, uroczy kompan głupich zabaw.


            • Julka
             Julka

             Nawet nie wiesz kiedy z uśmiechem na twarzy wykonasz jej najdziwniejsze polecenie. Tanecznym krokiem poprowadzi do końca imprezy nawet najtwardszych zawodników. Wegetarianka i przyszła stomatolog, ale jakoś kursanci ją lubią.


             • Bartek
              Bartek

              Przedstawiciel ściany wschodniej. Lubi śledzie i wcale nie zaciąga. Już jako kursant dał się we znaki jako żartowniś i huncwot. Marzy o karierze prawdziwego żeglarza, ale póki co jest tylko świetnym instruktorem. Cierpliwy, grzeczny, uczynny, z szerokimi horyzontami.


              • Gosia
               Gosia

               Człowiek orkiestra. A najbardziej skrzypce. Pisze, gra, uczy się, szkoli i szuka sensu życia. Ostatnio zaczęła starty w regatach i od razu zjadła zęby na spinbomie. Przy okazji rozmowy o wpływie zimorodków na żeglarstwo regatowe na świecie, sprytnie wytłumaczy nośność łożysk ślizgowych. Zwalamy to na jej trudne dzieciństwo, bo do kołyski słuchała manifestu komunistycznego.


               • Ala
                Ala

                Posiada wrodzoną zdolność do sprowadzania opadów atmosferycznych. Podobno bardzo młoda, chociaż z gadki nie czuć. Zawzięta.. aby nauczyć się teorii żeglowania rozpoczęła studia na kierunku fizyka. Też się łatwo wkręca! 😉


                • Grisza
                 Grisza

                 Ostatni gentelman i wzór pokory. Zawstydza nienagannym strojem i modelową opalenizną nawet najlepszych wykonawców disco-polo. Potrafi zawodowo ustawić załogę na “baczność”, choć tego nie wykorzystuje. Nurek, kapitan, początkujący kamperowicz.


                 • Wiktor
                  Wiktor

                  Dorabiał jako dubler Banderasa i Khala Drogo. Ponieważ zarobki były słabe, szukał innej branży i z niewiadomych przyczyn postawił na żeglarstwo. Czerpie niezdrową przyjemność ze szkolenia. Z kolorów zna tylko czarny. Nawet w pełnym słońcu. Instruktor surfskate’u i człowiek-tuba.


                  • Szczota
                   Szczota

                   Przyjeżdża do nas znad morza. Jest przykładem zbawiennego wpływu jodu na skręt włosów. Widywany z gitarą, często w dziwnych miejscach. Dużo gada, ale czasem nawet na temat. No i głównie o żeglarstwie. Amator taniego wina. I śledzia.


                   • Wojtek
                    Wojtek

                    Podobno pierwsze kroki żeglarskie stawiał na słynnej arce Noego. Doskonale poprowadzi każdy obiekt pływający – na kołach sobie nie radzi. Dusza-człowiek, wykształcony pedagog i znakomity trener. W wolnych chwilach dzieli się z naszą ekipą swoją wiedzą szkoleniową. Czasem tańczy.


                    • Adam “Ender”
                     Adam “Ender”

                     Subtelny dżentelmen ze Śląska. Poliglota i romantyk, aktor z dyplomem. Cały czas zastanawiamy się czy u nas pracuje, czy tylko przygotowuje się do roli życia. Niech Was nie zwiodą jego anielskie loki – twardą ręką miażdży węgiel i fałszywe nadzieje. Za to chętnie doje po Tobie kluseczki i modrą kapustę.


                     • Kret
                      Kret

                      Żołnierz, instruktor, początkujący awanturnik. Zabijania uczył się w Batalionie Rozpoznania, nauczanie poznał w Gertisie. Szkoli nadal, już nie zabija, włada kiepsko polszczyzną, za to świetnie tańczy! Niegdyś wielki smakosz krokietów z Biedronki i sępienia papierosów. Tzw. “cygan obozywy”, wyjada wszystkim posiłki i sypia w cudzych śpiworach.


                      • Bendżi
                       Bendżi

                       Kiedy do nas trafił wyznaczył własną jednostkę opóźnień, której nie powstydziłoby się PKP. Od tego momentu ciągle niepewnie spogląda na zegarek, bo na wszelki wypadek podajemy mu inne godziny spotkań. Jest łatwym obiektem do wkrętek, bo nigdy nie wie czy mówisz poważnie czy sobie żartujesz. Szkoli z uśmiechem i energią. Posiada zdolność znikania wieczorem.


                       • Mary
                        Mary

                        Kolejna przedstawicielka typu “mała, ale wariat”. Prześcignie Cię na nartach i pokona na długie dystanse. Za to można z nią wygrać w bierki. Umysł ścisły, choć nieźle się maskuje. Ma za sobą choinkową traumę dlatego jeśli musicie z nią o drzewach wybierajcie tematy liściaste.


                        • Paweł aka “Romek”
                         Paweł aka “Romek”

                         Kulturalny i zawsze gotowy do zajęć. Do tego nie wie skąd wzięła się jego ksywka. Jest trochę jak z piosenki – pojawia się i znika. Przyjeżdża latem dając z siebie 200 procent na szkoleniach, a jesienią rozpływa się we mgle alternatywnego życia. Możliwe, że jest garncarzem albo gangsterem, ale dopóki do nas wraca – nie pytamy.


                         • Lucky
                          Lucky

                          Młody, opanowany i zdolny wazeliniarz. Rozwalił “Jam na Polu 2017” swoją wirtuozerską grą na grzebieniu! Za niewykorzystywaną wyjątkową umiejętność gry na wszelkich instrumentach muzycznych powinien sprzątać jachty do końca świata. Cierpliwy i opanowany instruktor, węzłowy purysta, człowiek z zasadami. Marzy aby ktoś go w końcu nazwał hucpiarzem, wichrzycielem i paliwodą. Niestety nie w tym życiu stary!


                          • Iza
                           Iza

                           Niby cicha i spokojna, ale jak przekroczysz magiczną granicę to lepiej się schowaj. Podobno wiąże przyszłość z medycyną i z własnej woli wyjechała do Białegostoku. Do tego raczej niepijąca. Dziwna taka, ale do nas pasuje.


                           • Rumcajs
                            Rumcajs

                            Charakteryzuje się niezdejmowalnością czapki i uwielbieniem wykonywania zadań, których nikt nie chce wykonywać. Jedyna osoba na zakładzie, która cieszy się, gdy można coś naprawić. Podejrzanie dobry żeglarz! Aktywista brodowy, kolekcjoner zapalniczek z logiem Orbisu i Społem.


                            • Jacuś
                             Jacuś

                             Za sprawą wyjątkowej smykałki do ucieczki myślami na łono natury, nazywany Oazą Spokoju. Wykorzystuje tę umiejętność przy każdym stresującym kursancie. Na szczęście wywraca zdecydowanie mniej jachtów niż samochodów osobowych. Najlepsze powiedzonko: “Marek, ja chyba dachowałem”.


                             • Nathalie
                              Nathalie

                              Jako wytrawna szachistka przeważnie utrzymuje jeden wyraz twarzy. Otacza się ludźmi, których może permanentnie wkręcać w idiotyzmy, szarady matematyczne i zmyślone fakty naukowe. Wysoce prawdopodobne, że będzie się za to smażyć w piekle, póki co rewelacyjnie przekazuje wiedzę. Wybornie strzela z zielonej konewki i wywraca Omegi wpadając wprost do lodowatej wody.


                              • Kryśka
                               Kryśka

                               Domniemany pierwowzór Cruelli de Vil. Ciężko powstrzymać ją od ciągłego wypowiadania słów, na szczęście potrafi mówić również na temat. Jej nadmiar energii stał się przedmiotem badań fizyków jądrowych. Niepostrzeżenie zakłada strój jednorożca i paraduje w nim bezwstydnie po portach.


                               • Ania
                                Ania

                                Mimo wysokiego wzrostu nie rzuca się w oczy. Przedstawicielka harcerskiej szkoły żeglarskiej z północnego śląska. Nawet w najtrudniejszych warunkach prowadzi szkolenie ze stoickim spokojem. Nie wiemy tylko czy jest to wynik jej żeglarskiego doświadczenia czy godzin poświęconych ćwiczeniom aktorskim.


                                • Jesion
                                 Jesion

                                 Mazurski wyga, często widywany w towarzystwie młodzieży. Brodaty i rumiany jak jesienne jabłuszko. Pod wpływem promieniowania UV zaczyna przypominać bohatera uniwersum Marvela. Potrafi ogarnąć wyżywienie, naprawiać instalację elektryczną i tłumaczyć zjawisko dyszy w jednym momencie. Radosny, uśmiechnięty, silny jak dąb. Ewentualnie jesion.


                                 • Szymon
                                  Szymon

                                  W zasadzie nie wiadomo czemu przez lata współpracy z nami nie dorobił się swojego opisu. Na co dzień żyje w dorosłej rzeczywistości, ale nie umie pozbyć się zewu przygody i wraca do nas rok rocznie. Z pietyzmem i cierpliwością zbiera kolekcję anegdot i sytuacji dziwnych z własnym udziałem. Jeśli kiedyś na dłużej zniknie Wam z oczu sprawdźcie koniecznie wszystkie koje, bo sztukę kamuflażu opanował do perfekcji.


                                  Emeryci / dinozaury / ustatkowani ludzie / osoby z zakazem wykonywania pracy instruktora 😉

                                  • Karola
                                   Karola

                                   Trzon założycielski Gertisu!
                                   Szefowa spraw formalnych i dokumentacyjnych. Nasze Słoneczko, pełniące funkcje “pierwszego kontaktu”, bez której moglibyśmy zająć się wyłącznie zmywaniem naczyń w Dublinie.


                                   • Piotr “Misiek” Jasionowski
                                    Piotr “Misiek” Jasionowski

                                    Trzon założycielski Gertisu! Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego na naszych obozach. Pochodzi z Węgorzewa. Potrafi połączyć ogromne doświadczenie z jasnym i skutecznym nauczaniem. Człowiek z niesamowitą charyzmą i poczuciem humoru. Po prostu… Misiek!


                                    • Rondel
                                     Rondel

                                     Trzon założycielski Gertisu! Projektant oświetlenia teatralnego, maniak żeglarstwa i fotografii. Jest twardą kobietą z krwi i kości. Lubi konkrety i spacery na wysokości. Lepiej z nią nie zadzierać ;).


                                     • Jan B.
                                      Jan B.

                                      Wielbiciel Cappuccino i owoców morza. Znawca licznich sztuczek kulinarnych, bezbłędnie gotuje wodę na herbatę. Wyjątkowo cierpliwy i uczynny. Wpada regularnie w słowotoki, nie zakąsza. Ostatnio stał się miłośnikiem eksploracji z wykrywaczem metalu. Podczas pierwszyc poszukiwań odnalazł hełm austro-węgierski, złośliwi twierdzą, że to garnek.


                                      • Szymon “Ozi”
                                       Szymon “Ozi”

                                       Nie lubi pulpetów. Jest wrogiem silników i wygodnych warunków mieszkaniowych. Mazury zrobiły mu się za małe i popłynął dookoła świata. Samotnie. Dwa razy. Świr i tyle. Pogooglujcie projekt “Zew Oceanu”.


                                       • Ewcia
                                        Ewcia

                                        Odkąd marzenia o hodowli słodkich, różowych króliczków przerabianych na pasztet okazały się nierealne, z zacięciem szkoli adeptów żeglarstwa. Potrafi dowalić, ale i pochwalić. Dziwne połączenie, mimo to nadal świetnie wygląda w różu.


                                        • Jakóbek
                                         Jakóbek

                                         Niegdyś niezły impertynent i skandalista. Obecnie spełniony egzaminator i wykładowca na kursach instruktorskich. “Element” dydaktyczny naszego zespołu. Pasjonat renowacji anty-foulingów i wżerów osmotycznych. Potrafi powstrzymywać uśmiech przez 8 godzin.


                                         • Misia
                                          Misia

                                          Ze względu na ogromne zaufanie do ludzi można ją wkręcić dosłownie we wszystko. Staramy się to wykorzystywać możliwie często, za co pewnie urwie komuś z nas głowę. Zabawna, cierpliwa i nigdy nie wiadomo kiedy coś palnie. Idealny towarzysz spacerów o zachodzie słońca. Bardzo pracowita osoba, chociaż tej cechy swojej osobowości jeszcze w pełni nie odkryła.


                                          • Szopen
                                           Szopen

                                           Pseudonim otrzymał po regularnie cytowanym cytacie Artura Schopenhauera “Desipere est iuris gentium.”. Od początku stwarzał wrażenie podejrzanego typa za sprawą wyjątkowo wysokiej kultury osobistej i obycia. Prowadzi wykłady z dziwnie podejrzaną pasją. Cierpliwy i wyrozumiały. Mamy go na oku!


                                           • Gosia
                                            Gosia

                                            Góralka z krwi i kości o temperamencie pigmejskiego jeża afrykańskiego. Ulubione powiedzenie: “Daaj to, ja to zrobię!”. Stworzona do działania i aktywności. Niby miła i serdeczna, ale wszyscy znają ten typ człowieka, który polewa Ci ostatnie pięć kolejek przed pójściem spać. Wieczorem uwielbiasz, rano nienawidzisz. Generalnie 9/10, ale już zajęta.


                                            • Ruda
                                             Ruda

                                             Jednym z jej codzienny rytuałów jest robienie laleczek voodoo swoich kursantów. Przystępuje do działania z garścią szpilek w dłoni i z zaprogramowaną bezwzględną stanowczością i opanowaniem. Obdarzona anielskim głosem, który zdecydowanie zbyt rzadko prezentuje. Los pokarał ją pracą w środowisku śmieszków i psotnisiów na obozach żeglarskich Gertisu.


                                             • Maciek
                                              Maciek

                                              Przyjechał kiedyś na obóz szkoleniowy w Gertisie i tak już z nami został. Żartowniś, psotnik i erotoman-gawędziarz. Jego wiedza o literaturze dałaby się zmieścić w pudełku po tic-tak’ach, mimo to ma w zwyczaju cytować poezję romantyczną. Ulubione powiedzonko: “…Mówiło wielu i pięknie, ale pozostał ten, kto mówił rzeczy najważniejsze…”


                                              • Stonek
                                               Stonek

                                               Użytkownik wszystkich możliwych urządzeń wodno-lotno-mechanicznych. Lubi podróże, dobre jedzenie i konkretne imprezy. Aktualnie nieomal stateczna głowa rodziny, wraz ze wspaniałą małżonką prowadzi wyjątkowy Pensjonat “Rybaczówka” w Bogaczewie.


                                               • Adam
                                                Adam

                                                Ciąży na nim pięto miłośnika Shazzy i skórzanych wdzianek, mimo to reszta kadry stara się do niego przekonać. Wysoka zadaniowość na poziomie Tommy Lee Jones’a w Ściganym. Stanowczy i wymagający nauczyciel, beznadziejnie uległy kobietom.


                                                • Kondziu
                                                 Kondziu

                                                 Dusza artysty uwięziona w ciele strongmena. W wolnych chwilach w masywne uda wciera hiszpańską muchę. Dalszy opis Kondzia zastąpimy cytatem z jednej z ankiet: “Nie mogliśmy się napić z Konradem bo nie pije. Znacie jakiegoś specjalistę, który nie pije? 😉 A tak serio… Dla mnie rewelacja!” Dla nas też 🙂


                                                 • Bosman
                                                  Bosman

                                                  Ma tak duże serce jak brzuch, w którym mieści tak dużo pożywienia jak głośno potrafi ogłosić apel. Mówi o sobie, że pochodzi z Węgorzewa, lubi zjeść i żeglować. Otwiera konserwy ściskając je w dłoni.


                                                  • Borys
                                                   Borys

                                                   Nasz najpiękniejszy ze wszystkich pięknych sterników. Człowiek narcyz bez najmniejszej wady. Zawodnik regatowy z sukcesami. Miłośnik dyskotek i białych bluzeczek ;).


                                                   • Darek
                                                    Darek

                                                    Jest kolejnym dowodem istnienie Starej Dobrej Śląskiej Szkoły Żeglarstwa. Miły i grzeczny.. aż do przesady. Podrywa kursantki słodkimi wierszykami i znajomością flamenco. Przytula się po pijaku do wszystkich.


                                                    • Pola
                                                     Pola

                                                     Mimo młodego wieku potrafiła udowodnić iż można połączyć urodę z umiejętnością szkolenia. Piękna jak kwiatuszek, ostra jak żyleta!


                                                     • Filip
                                                      Filip

                                                      Prace nad stworzeniem odpowiedniego opisu dla Filipa trwają nieprzerwanie od początku naszej współpracy. A zaczęła się nieźle! Przyjechał na unifikację w maju 2014 i został z nami na cały sezon. Nikt nie wie co robił wcześniej, możliwe, że jest poszukiwany, jednak póki świetnie szkoli wolimy o to nie pytać. Regularnie przeżywa egzaminy żeglarskiej bardziej od swoich kursantów, śpi czujnie w hundkoi.


                                                      • Bolo
                                                       Bolo

                                                       W przeszłości marzył o byciu sklepowym pijakiem w Łodzi. Niestety został szanowanym instruktorem żeglarstwa i doskonałym skipperem. Staramy się jednak spełnić marzenia Bola, gdyż szczęściu trzeba dopomóc. Wygrał plebiscyt 2016 na najpiękniejszy nieopalony pasek skroniowy. Ukradliśmy go konkurencji, czego nie żałujemy (pozdrawiamy!).


                                                       • Jurand
                                                        Jurand

                                                        Pochodzi z Węgorzewa, mieszka w stolicy. Reprezentuje “starą szkołę” żeglarską łącząc ją nowoczesnym podejściem. Doskonały instruktor i bardzo ciekawy człowiek.


                                                        • Drozda
                                                         Drozda

                                                         Dr. Ozda zdobywał pierwsze doświadczenia żeglarskie na harcerskich obozach w Przerwanach w 6 klasie podstawówki. Od tego czasu jest ciągle na wodzie, wyznając zasadę easy-sailing. Dobry kompan, towarzysz imprez, czasem przegina ;).


                                                         • Kuba
                                                          Kuba

                                                          Wielbiciel poruszania się ekskluzywnymi formami transportu, wykładowca Sztuki Opanowania,  posiada co najmniej dwóch wyimaginowanych przyjaciół. Zawsze marzył o fotce za kołem sterowym wielkiego żaglowca. W przyszłości zamierza handlować akumulatorami kwasowymi.


                                                          • Motyl
                                                           Motyl

                                                           Król wyżywienia grupowego i organizacji zaopatrzenia. Niegyś zawodowy morderca na zleceniach konkurencyjnej korporacji, dziś mąż i ojciec w jednym. Wyszkoli na żeglarza nawet kurę.


                                                           • Jan F.
                                                            Jan F.

                                                            Niegdysiejszy jedyny w Polsce posiadasz konta Premium na FaceBook’u . Student Wyższej Szkoły Tańców Góralskich w Gdańsku, twórca serwisu literackiego Bezsenne Noce. Za dnia uśmiechnięty i kompetentny, wieczorem lubuje się w winach owocowych za przystępną cenę. Uśmiech, któremu trudno się oprzeć!


                                                            • Kubek
                                                             Kubek

                                                             Kubek jest marynarzem i studentem Akademii Morskiej w Gdyni. Stuknięty na punkcie wszelkich desek: windsurfing, snowboard, kitesurfing, snowkiting, iceflying etc.. Pochodzi z Giżycka, je dużo chipsów i słucha surfowej muzyki ;).


                                                             • Michalak
                                                              Michalak

                                                              Pochodzi z Giżycka, obecnie pracuje w PSP w Gdyni. Były zawodnik regatowy giżyckiej bazy. Kosztem bardzo dobrych efektów szkoleniowych uznany jest za największej “psuja” w całej kadrze. Na szczęście kursantów nie niszczy :).


                                                              • Bodzio
                                                               Bodzio

                                                               Żeglarz od dziecka, mieszkaniec Giżycka. Król wieczornych imprez i potraw meksykańskich. Gdy wskakuje do wody, uciekają wszystkie ryby, bowiem czują zbyt dużą konkurencję :).


                                                               • Misiek (2)
                                                                Misiek (2)

                                                                On po prostu uwielbia żeglować i dobrze się bawić. Najbardziej wytrzymały ze wszystkich pasażerów samochodów terenowych. Nie posiada zdjęcia bez głupiej miny :D.


                                                                • Mierzej
                                                                 Mierzej

                                                                 Jest naszym człowiekiem od zadań specjalnych. Ze względu na umiejętność obsługi gitary w każdych warunkach oraz znajomość Krav Magi. Posiadacz najpiękniejszego wokalu na Mazurach, rozpoznawalnego w każdym porcie :).


                                                                 • Darek
                                                                  Darek

                                                                  Mistrzowskie zdolności ukrywania umiejętności szkoleniowych nabył zapewne w pracy z młodzieżą. Gdyby nie przedziwny zbieg okoliczności nadal mieszkałby grzecznie pod lasem, robiąc zdjęcia inwentarza i publikując je na Instagramie. Jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców na Mazurach, właściciel podejrzanego uśmiechu. Jego prawdziwie intencje zdradzają loczki i miłość do kotów.


                                                                  • Kamil “ŻyrEnder”
                                                                   Kamil “ŻyrEnder”

                                                                   Kiedy się u nas pojawił stanął w szranki we flanki i zauroczył nas swoim talentem. Nie zawsze wiemy, co mówi, bo potrafi tylko godoć. Za to świetnie richtuje anker do ciepnięcia. Mistrz upewniania się swoim słynnym “Rozumisz?”. Wprawdzie śląska szkoła nauczyła go surowego podejścia do żeglarstwa, za to ma olbrzymie serce dla swoich kursantów.