Najlepsza ekipa na Mazurach!

Biuro Turystyki Aktywnej “Gertis” powstało w 2005 roku z inicjatywy niewielkiej grupy instruktorów i miłośników żeglarstwa. Ze względu na pasję, która nas łączy, udało się od tego czasu wyszkolić na stopnie żeglarskie już ponad 3 tysiące osób, dbając przy tym o wysoką jakość!

Obecnie BTA Gertis jest jednym za najbardziej rozpoznawalnych organizatorów imprez żeglarskich na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Zajmujemy się kompleksową organizacją turystyki aktywnej na Mazurach. Organizujemy liczne wyjazdy indywidualne, szkolenia żeglarskie oraz imprezy integracyjne dla firm.

Gertis w języku staropruskim oznacza “wiatrowskaz“, dawniej umiejscawiany na dachach budynków na Mazurach. Wskazywanie drogi turystom jest zatem naszym głównym celem. Chcemy pokazywać najpiękniejsze zakątki Mazur, z nastawieniem na ciekawą i kreatywną turystykę.

Nasza ekipa to sprawdzona grupa młodych i doświadczonych ludzi. Kadra Gertisu liczy ok. 50 osób, są to osoby w różnych grupach wiekowych, którym języki obce nie są całkiem obce. Jako jedna z niewielu firm działających w branży żeglarskiej pochodzimy z serca Mazur. Pozwala nam to na zapewnienie pełnej logistyki oraz profesjonalnej obsługi podczas organizacji naszych imprez i wyjazdów. Poza tym, jako tubylcy, znamy wszystkie zakątki Mazur, często niedostępne dla zwykłych turystów ;).

Nie jesteśmy bandą starych tetryków nastawionych na zysk, obce nam są również sprawy afer politycznych, podziały społeczne i wszechobecne awantury. Jesteśmy tu aby w pełni korzystać z życia w najpiękniejszym zakątku Polski, czym chętnie podzielimy się z naszymi gośćmi.

Co nas wyróżnia?

– Wpis do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych
– Akredytacja Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty na kształcenie w zakresie żeglarstwa
– Akredytacja International Sailing Schools Association (wystawiamy również certyfikaty ISSA)
– Upoważnienie Ministerstwa Sportu i Turystyki do egzaminowania na polskie patenty
(żeglarz jachtowy, jachtowy sternik morski, sternik motorowodny, motorowodny sternik morski, licencja na holowanie narciarza wodnego)
– Znak jakości “Produkt Warmia Mazury”
– Wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych WUP w Olsztynie
– Kilka tysięcy w pełni zadowolonych klientów, sprawdź nasze opinie na Facebooku!

 • Marek “Alien” Makowski
  Marek “Alien” Makowski

  Założyciel Szkoły Żeglarstwa “Gertis”, Instruktor Żeglarstwa i Sportów Motorowodnych, pochodzi z Giżycka. Pedagog, podróżnik, ćma barowa. Pasjonat blues rocka, terenów leśnych i mazurskiej historii. Pełni funkcję “niewidzialnej ręki” zapewniającej uczestnikom najlepszą kadrę, doskonały sprzęt, wyżywienie … a czasem imprezy ;).


  • Krzywy
   Krzywy

   Odgraża się, że będzie szkolił do końca życia. Groźba brzmi realnie przy jego wielkim zapale i niewygasającej cierpliwości do nauczania. Dorosłość umysłu osiągnął w wieku 16 lat, za to na starość zdziecinnieje. Łamie kobiece serca równie łatwo jak zasady ruchu drogowego.


   • Brożka
    Brożka

    Kobieta o dwóch żywiołach. Z jednej strony ciepła i kochana osóbka, z drugiej surowy i wymagający Komandor. Pod wpływem wina wykrzykuje, że napisze rozszerzenie Teorii Żeglowania Marchaja. Uzależniona od zatęchłych bakist na rejsach morskich.

    Współtworzy projekt “Zew Oceanu“, któremu zawzięcie kibicujemy!


    • Ewcia
     Ewcia

     Odkąd marzenia o hodowli słodkich, różowych króliczków przerabianych na pasztet okazały się nierealne, z zacięciem szkoli adeptów żeglarstwa. Potrafi dowalić, ale i pochwalić. Dziwne połączenie, mimo to nadal świetnie wygląda w różu.


     • Filip
      Filip

      Prace nad stworzeniem odpowiedniego opisu dla Filipa trwają nieprzerwanie od początku naszej współpracy. A zaczęła się nieźle! Przyjechał na unifikację w maju 2014 i został z nami na cały sezon. Nikt nie wie co robił wcześniej, możliwe, że jest poszukiwany, jednak póki świetnie szkoli wolimy o to nie pytać. Regularnie przeżywa egzaminy żeglarskiej bardziej od swoich kursantów, śpi czujnie w hundkoi.


      • Kret
       Kret

       Żołnierz, instruktor, początkujący awanturnik. Zabijania uczył się w Batalionie Rozpoznania, nauczanie poznał w Gertisie. Szkoli nadal, już nie zabija, włada kiepsko polszczyzną, za to świetnie tańczy! Niegdyś wielki smakosz krokietów z Biedronki i sępienia papierosów. Tzw. “cygan obozywy”, wyjada wszystkim posiłki i sypia w cudzych śpiworach.


       • Lucky
        Lucky

        Młody, opanowany i zdolny wazeliniarz. Rozwalił “Jam na Polu 2017” swoją wirtuozerską grą na grzebieniu! Za niewykorzystywaną wyjątkową umiejętność gry na wszelkich instrumentach muzycznych powinien sprzątać jachty do końca świata. Cierpliwy i opanowany instruktor, węzłowy purysta, człowiek z zasadami. Marzy aby ktoś go w końcu nazwał hucpiarzem, wichrzycielem i paliwodą. Niestety nie w tym życiu stary!


        • Misia
         Misia

         Ze względu na ogromne zaufanie do ludzi można ją wkręcić dosłownie we wszystko. Staramy się to wykorzystywać możliwie często, za co pewnie urwie komuś z nas głowę. Zabawna, cierpliwa i nigdy nie wiadomo kiedy coś palnie. Idealny towarzysz spacerów o zachodzie słońca. Bardzo pracowita osoba, chociaż tej cechy swojej osobowości jeszcze w pełni nie odkryła.


         • Rumcajs
          Rumcajs

          Charakteryzuje się niezdejmowalnością czapki i uwielbieniem wykonywania zadań, których nikt nie chce wykonywać. Jedyna osoba na zakładzie, która cieszy się, gdy można coś naprawić. Podejrzanie dobry żeglarz! Aktywista brodowy, kolekcjoner zapalniczek z logiem Orbisu i Społem.


          • Gosia
           Gosia

           Góralka z krwi i kości o temperamencie pigmejskiego jeża afrykańskiego. Ulubione powiedzenie: “Daaj to, ja to zrobię!”. Stworzona do działania i aktywności. Niby miła i serdeczna, ale wszyscy znają ten typ człowieka, który polewa Ci ostatnie pięć kolejek przed pójściem spać. Wieczorem uwielbiasz, rano nienawidzisz. Generalnie 9/10, ale już zajęta.


           • Łysy
            Łysy

            Obdarzony dziwną przypadłością włosów i podstępnym uśmiechem. Marzył o wspólnych występach z Bednarkiem. Złośliwi twierdzą, że na drodze do sukcesu stanęła mu specyficzna barwa głosu, zbliżona do dźwięku umierającego kojota. My jednak wiemy, że to była skromność. Fajny gość, uroczy kompan głupich zabaw.


            • Marsel
             Marsel

             Pasjonat oszukiwania kadry kierowniczej i wszelkich przełożonych. Wziął na poważnie słowa Laski z “Chłopaki nie płaczą” dot. sensu życia. Niestety życie okazało się nie być filmem i zmuszony jest od paru lat do sumiennej pracy. Efekty zadowalające, chociaż głupkowaty uśmiech nie schodzi mu z twarzy. Przytulaś.


             • Bolo
              Bolo

              W przeszłości marzył o byciu sklepowym pijakiem w Łodzi. Niestety został szanowanym instruktorem żeglarstwa i doskonałym skipperem. Staramy się jednak spełnić marzenia Bola, gdyż szczęściu trzeba dopomóc. Wygrał plebiscyt 2016 na najpiękniejszy nieopalony pasek skroniowy. Ukradliśmy go konkurencji, czego nie żałujemy (pozdrawiamy!).


              • Ruda
               Ruda

               Jednym z jej codzienny rytuałów jest robienie laleczek voodoo swoich kursantów. Przystępuje do działania z garścią szpilek w dłoni i z zaprogramowaną bezwzględną stanowczością i opanowaniem. Obdarzona anielskim głosem, który zdecydowanie zbyt rzadko prezentuje. Los pokarał ją pracą w środowisku śmieszków i psotnisiów na obozach żeglarskich Gertisu.


               • Maciek
                Maciek

                Przyjechał kiedyś na obóz szkoleniowy w Gertisie i tak już z nami został. Żartowniś, psotnik i erotoman-gawędziarz. Jego wiedza o literaturze dałaby się zmieścić w pudełku po tic-tak’ach, mimo to ma w zwyczaju cytować poezję romantyczną. Ulubione powiedzonko: “…Mówiło wielu i pięknie, ale pozostał ten, kto mówił rzeczy najważniejsze…”


                • Stonek
                 Stonek

                 Użytkownik wszystkich możliwych urządzeń wodno-lotno-mechanicznych. Lubi podróże, dobre jedzenie i konkretne imprezy. Aktualnie nieomal stateczna głowa rodziny, wraz ze wspaniałą małżonką prowadzi wyjątkowy Pensjonat “Rybaczówka” w Bogaczewie.


                 • Marcin a.k.a. “Długi”
                  Marcin a.k.a. “Długi”

                  Jego ksywka to element, który pozostał po spektakularnej karierze zawodowej. Jest mistrzem beznadziejnego doboru stroju do okazji, jajecznicy oraz nierozśmieszających żartów. W 2012 roku wykupił 300h kosztownych szkoleń indywidualnych. Wypadało zatem umieścić go w kadrze. Ma za sobą pierwsze zlecenie pływania jako skipper. Nic nie zniszczył, nikogo nie rozbawił. Mimo zaawansowanego wieku bryluje w towarzystwie dwudziestolatek.


                  • Szymon “Ozzi”
                   Szymon “Ozzi”

                   Nie lubi pulpetów. Jest wrogiem silników i wygodnych warunków mieszkaniowych. Poza tym współtworzy projekt “Zew Oceanu“, któremu zawzięcie kibicujemy! WybranyŻeglarzem Roku 2016 Magazynu Wiatr.


                   • Jan B.
                    Jan B.

                    Wielbiciel Cappuccino i owoców morza. Znawca licznich sztuczek kulinarnych, bezbłędnie gotuje wodę na herbatę. Wyjątkowo cierpliwy i uczynny. Wpada regularnie w słowotoki, nie zakąsza. Ostatnio stał się miłośnikiem eksploracji z wykrywaczem metalu. Podczas pierwszyc poszukiwań odnalazł hełm austro-węgierski, złośliwi twierdzą, że to garnek.


                    • Nathalie
                     Nathalie

                     Jako wytrawna szachistka przeważnie utrzymuje jeden wyraz twarzy. Otacza się ludźmi, których może permanentnie wkręcać w idiotyzmy, szarady matematyczne i zmyślone fakty naukowe. Wysoce prawdopodobne, że będzie się za to smażyć w piekle, póki co rewelacyjnie przekazuje wiedzę. Wybornie strzela z zielonej konewki i wywraca Omegi wpadając wprost do lodowatej wody.


                     • Kryśka
                      Kryśka

                      Domniemany pierwowzór Cruelli de Vil. Ciężko powstrzymać ją od ciągłego wypowiadania słów, na szczęście potrafi mówić również na temat. Jej nadmiar energii stał się przedmiotem badań fizyków jądrowych. Niepostrzeżenie zakłada strój jednorożca i paraduje w nim bezwstydnie po portach.


                      • Jakóbek
                       Jakóbek

                       Niegdyś niezły impertynent i skandalista. Obecnie spełniony egzaminator i wykładowca na kursach instruktorskich. “Element” dydaktyczny naszego zespołu. Pasjonat renowacji anty-foulingów i wżerów osmotycznych. Potrafi powstrzymywać uśmiech przez 8 godzin.


                       • Darek
                        Darek

                        Mistrzowskie zdolności ukrywania umiejętności szkoleniowych nabył zapewne w pracy z młodzieżą. Gdyby nie przedziwny zbieg okoliczności nadal mieszkałby grzecznie pod lasem, robiąc zdjęcia inwentarza i publikując je na Instagramie. Jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców na Mazurach, właściciel podejrzanego uśmiechu. Jego prawdziwie intencje zdradzają loczki i miłość do kotów.


                        • Szopen
                         Szopen

                         Pseudonim otrzymał po regularnie cytowanym cytacie Artura Schopenhauera “Desipere est iuris gentium.”. Od początku stwarzał wrażenie podejrzanego typa za sprawą wyjątkowo wysokiej kultury osobistej i obycia. Prowadzi wykłady z dziwnie podejrzaną pasją. Cierpliwy i wyrozumiały. Mamy go na oku!


                         • Jacuś
                          Jacuś

                          Za sprawą wyjątkowej smykałki do ucieczki myślami na łono natury, nazywany Oazą Spokoju. Wykorzystuje tę umiejętność przy każdym stresującym kursancie. Na szczęście wywraca zdecydowanie mniej jachtów niż samochodów osobowych. Najlepsze powiedzonko: “Marek, ja chyba dachowałem”.


                          • Ala
                           Ala

                           Posiada wrodzoną zdolność do sprowadzania opadów atmosferycznych. Podobno bardzo młoda, chociaż z gadki nie czuć. Zawzięta.. aby nauczyć się teorii żeglowania rozpoczęła studia na kierunku fizyka. Też się łatwo wkręca! 😉


                           • Adam
                            Adam

                            Ciąży na nim pięto miłośnika Shazzy i skórzanych wdzianek, mimo to reszta kadry stara się do niego przekonać. Wysoka zadaniowość na poziomie Tommy Lee Jones’a w Ściganym. Stanowczy i wymagający nauczyciel, beznadziejnie uległy kobietom.


                            Emeryci / dinozaury / ustatkowani ludzie / osoby z zakazem wykonywania pracy instruktora 😉

                            • Karola
                             Karola

                             Trzon założycielski Gertisu!
                             Szefowa spraw formalnych i dokumentacyjnych. Nasze Słoneczko, pełniące funkcje “pierwszego kontaktu”, bez której moglibyśmy zająć się wyłącznie zmywaniem naczyń w Dublinie.


                             • Piotr “Misiek” Jasionowski
                              Piotr “Misiek” Jasionowski

                              Trzon założycielski Gertisu! Instruktor Żeglarstwa PZŻ, Kierownik Wyszkolenia Żeglarskiego na naszych obozach. Pochodzi z Węgorzewa. Potrafi połączyć ogromne doświadczenie z jasnym i skutecznym nauczaniem. Człowiek z niesamowitą charyzmą i poczuciem humoru. Po prostu… Misiek!


                              • Rondel
                               Rondel

                               Trzon założycielski Gertisu! Projektant oświetlenia teatralnego, maniak żeglarstwa i fotografii. Jest twardą kobietą z krwi i kości. Lubi konkrety i spacery na wysokości. Lepiej z nią nie zadzierać ;).


                               • Bosman
                                Bosman

                                Ma tak duże serce jak brzuch, w którym mieści tak dużo pożywienia jak głośno potrafi ogłosić apel. Mówi o sobie, że pochodzi z Węgorzewa, lubi zjeść i żeglować. Otwiera konserwy ściskając je w dłoni.


                                • Borys
                                 Borys

                                 Nasz najpiękniejszy ze wszystkich pięknych sterników. Człowiek narcyz bez najmniejszej wady. Zawodnik regatowy z sukcesami. Miłośnik dyskotek i białych bluzeczek ;).


                                 • Darek
                                  Darek

                                  Jest kolejnym dowodem istnienie Starej Dobrej Śląskiej Szkoły Żeglarstwa. Miły i grzeczny.. aż do przesady. Podrywa kursantki słodkimi wierszykami i znajomością flamenco. Przytula się po pijaku do wszystkich.


                                  • Jurand
                                   Jurand

                                   Pochodzi z Węgorzewa, mieszka w stolicy. Reprezentuje “starą szkołę” żeglarską łącząc ją nowoczesnym podejściem. Doskonały instruktor i bardzo ciekawy człowiek.


                                   • Drozda
                                    Drozda

                                    Dr. Ozda zdobywał pierwsze doświadczenia żeglarskie na harcerskich obozach w Przerwanach w 6 klasie podstawówki. Od tego czasu jest ciągle na wodzie, wyznając zasadę easy-sailing. Dobry kompan, towarzysz imprez, czasem przegina ;).


                                    • Kuba
                                     Kuba

                                     Wielbiciel poruszania się ekskluzywnymi formami transportu, wykładowca Sztuki Opanowania,  posiada co najmniej dwóch wyimaginowanych przyjaciół. Zawsze marzył o fotce za kołem sterowym wielkiego żaglowca. W przyszłości zamierza handlować akumulatorami kwasowymi.


                                     • Motyl
                                      Motyl

                                      Król wyżywienia grupowego i organizacji zaopatrzenia. Niegyś zawodowy morderca na zleceniach konkurencyjnej korporacji, dziś mąż i ojciec w jednym. Wyszkoli na żeglarza nawet kurę.


                                      • Jan F.
                                       Jan F.

                                       Niegdysiejszy jedyny w Polsce posiadasz konta Premium na FaceBook’u . Student Wyższej Szkoły Tańców Góralskich w Gdańsku, twórca serwisu literackiego Bezsenne Noce. Za dnia uśmiechnięty i kompetentny, wieczorem lubuje się w winach owocowych za przystępną cenę. Uśmiech, któremu trudno się oprzeć!


                                       • Kubek
                                        Kubek

                                        Kubek jest marynarzem i studentem Akademii Morskiej w Gdyni. Stuknięty na punkcie wszelkich desek: windsurfing, snowboard, kitesurfing, snowkiting, iceflying etc.. Pochodzi z Giżycka, je dużo chipsów i słucha surfowej muzyki ;).


                                        • Michalak
                                         Michalak

                                         Pochodzi z Giżycka, obecnie pracuje w PSP w Gdyni. Były zawodnik regatowy giżyckiej bazy. Kosztem bardzo dobrych efektów szkoleniowych uznany jest za największej “psuja” w całej kadrze. Na szczęście kursantów nie niszczy :).


                                         • Bodzio
                                          Bodzio

                                          Żeglarz od dziecka, mieszkaniec Giżycka. Król wieczornych imprez i potraw meksykańskich. Gdy wskakuje do wody, uciekają wszystkie ryby, bowiem czują zbyt dużą konkurencję :).


                                          • Pola
                                           Pola

                                           Mimo młodego wieku potrafiła udowodnić iż można połączyć urodę z umiejętnością szkolenia. Piękna jak kwiatuszek, ostra jak żyleta!


                                           • Mierzej
                                            Mierzej

                                            Jest naszym człowiekiem od zadań specjalnych. Ze względu na umiejętność obsługi gitary w każdych warunkach oraz znajomość Krav Magi. Posiadacz najpiękniejszego wokalu na Mazurach, rozpoznawalnego w każdym porcie :).


                                            • Misiek (2)
                                             Misiek (2)

                                             On po prostu uwielbia żeglować i dobrze się bawić. Najbardziej wytrzymały ze wszystkich pasażerów samochodów terenowych. Nie posiada zdjęcia bez głupiej miny :D.