Wiek – 14-18 lat
Zakwaterowanie – jachty kabinowe
Czas trwania – 14 dni

Młodzieżowy rejs rekreacyjny

Charakterystyka imprezy

Młodzieżowy rejs rekreacyjny to obóz żeglarski przeznaczony dla młodych ludzi chcących spędzić wakacje w gronie rówieśników żeglując po Mazurach. To wyjazdy, w czasie których aktywnie spędzamy czas pływając jachtem i poznając podstawy żeglowania. Odwiedzamy zakątki Szlaku Wielkich Jezior i świetnie bawimy się odpoczywając od szkolnych obowiązków w bliskości natury.

Nasze rejsy wędrowne dla młodzieży są świetnym sposobem by oswoić się z żeglarstwem i postawić pierwsze kroki na jachcie. Ponadto są też okazją by doszkolić siępo zdobyciu patentu żeglarskiego i szlifować swoje umiejętności przywiezione z młodzieżowego obozu szkoleniowego i innych kursów żeglarskich. Nasz rejs ten ma charakter rekreacyjno-doszkoleniowy.

Szukasz obozu ze szkoleniem na patent? Organizujemy również młodzieżowe obozy szkoleniowe zakończone egzaminem na żeglarza jachtowego. Zastanawiasz się czy wybrać rejs szkoleniowy czy rekreacyjno-doszkoleniowy? Przeczytaj porównanie naszych rejsów młodzieżowych w naszym Gertisowym poradniku – KLIKNIJ TUTAJ

Uczestnicy

Rejs rekreacyjno-doszkoleniowy przeznaczony jest dla młodzieży od 14 lat. Uczestnikami są za równo osoby nie mające żadnych doświadczeń żeglarskich, jak i osoby posiadające już patent żeglarza jachtowego. Aby wziąć udział w obozie nie trzeba spełnić żadnych szczególnych wymogów, poza podstawową samodzielnością oraz dobrym stanem zdrowia (jeśli masz wątpliwości – prosimy skontaktuj z naszym biurem).

Ważna informacja!
W trosce o jakość naszych kursów żeglarskich zdecydowaliśmy się na ograniczenie liczby uczestników na obozach. Warto zatem spieszyć się z rezerwacjami!

Trasa

Młodzieżowe rejsy rekreacyjne i szkoleniowe rozpoczynają się i kończą w porcie Sztynort. Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że codziennie będziemy nocować w nowym miejscu i odwiedzimy najciekawsze porty na Mazurach.

Wielkie Jeziora Mazurskie to tereny wyjątkowo piękne z rezerwatami przyrody, różnorodnymi jeziorami, rzekami i kanałami. Nasze trasy młodzieżowych rejsów rekreacyjnych przebiegają od samej północy aż do jeziora Śniardwy, a gdy pogoda pozwoli – nawet dalej. Zatrzymujemy się za równo w większych portach, jak i na leśnych campingach, gdzie odpoczniemy od zgiełku cywilizacji.

Kadra

kadra gertis rejs młodzieżowy

Na każdą załogę (8 osób) będzie przypadał jeden sternikopiekunposiadający odpowiednie doświadczenie, uprawnienia oraz stopień żeglarski. Mieszka on razem z załogą, dowodzi jachtem i uczy ich tajników żeglarstwa oraz spędza z nimi czas po zajęciach.

Dodatkowo na obozie pływa opiekun-animator, poza instruktorami. Zajmuje się on integracją młodzieży oraz organizacją wszelkich atrakcji dodatkowych, takich jak ogniska, zabawy czy zwiedzanie! Więcej o nas i naszej kadrze – tutaj.

 

Masz pytania o młodzieżowy rejs rekreacyjny – odwiedź nasz dział FAQ: Często zadawane pytania.

Wyżywienie

Znani jesteśmy z najlepszej jakości jedzenia podczas obozów żeglarskich i rejsów wędrownych dla młodzieży. Za sprawą świetnie rozwiniętej logistyki uczestnicy otrzymują podstawowe zaprowiantowanie praktycznie codziennie (nawet gdy stoimy “na dziko”). W jego skład wchodzą produkty na śniadania, obiadokolacje, woda pitna oraz prowiant na czas żeglugi. Posiłki przygotowywane są przez uczestników pod czujnym okiem i radą instruktora. Niejednokrotnie pierwsze gotowanie w życiu uczy samodzielności i doskonale integruje załogę! Więcej informacji o wyżywieniu

Jachty

Młodzieżowy rejs rekreacyjny i doszkalający odbywają się na komfortowych jachtach żaglowych Maxus 33. To jednostki z klasy jachtów największych jachtów śródlądowych cenione za bezpieczną żeglugę o dynamicznym charakterze. Cieszą się one na Mazurach dużą popularnością. Łączą w sobie najnowsze rozwiązania i wysoki komfort mieszkania. Wnętrze przeznaczone jest dla 10 osób, jednak na naszych rejsach pływa się na nich maksymalnie 8 uczestników. Oferowany przez nas sprzęt jest zadbany i nowy (z lat 2019!). Naszym zdaniem najlepiej odpowiada on potrzebom współczesnego szkolenia żeglarskiego.

Dojazd 

Rejsy młodzieżowe zaczynamy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Nowy Sztynort. Godzina rozpoczęcia obozu w niedzielę: 18.00.

Przyjęcia na obóz w Sztynorcie odbywają się od godziny 16.30 (lub wg ustaleń indywidualnych). Dojazd nie jest skomplikowany, a  na miejscu znajduje się strzeżony parking płatny. Szczegółowe informacje dotyczące portu znajdziecie na stronie: Port Nowy Sztynort. Uczestnicy dojeżdżającym komunikacją publiczną mogą dotrzeć do Giżycka, skąd zostaną odebrani przez naszą kadrę!

Program imprezy

Podstawową zasadą programową jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność. Można powiedzieć, że rejs rekreacyjno-doszkoleniowy jest małą szkołą samodzielności!

Młodzieżowy rejs rekreacyjny i doszkoleniowy nie jest kursem na patent żeglarza jachtowego. Jeśli szukasz szkolenia żeglarskiego zakończonego egzaminem zapraszamy na Młodzieżowy Rejs Szkoleniowy.

Dzień 1 (niedziela) – pierwsza zbiórka planowana jest na godzinę 18.00.
Po zbiórce, która ma charakter organizacyjno-zapoznawczy, uczestnicy dzieleni są na załogi i poznają swoich instruktorów. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, sztauowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Dzień 2 (poniedziałek)przeprowadzane jest przeszkolenie z obsługi sprzętu, bezpieczeństwa i ratownictwa. Zanim wypłyniemy na wodę musimy nauczyć się jak sobie radzić na jachcie. Dlatego właśnie tego dnia rejs wyrusza z portu po południu.

Dni 3 – 12 to realizacja programu i trasu naszego rejsu wędrownego dla młodzieży. Uczestnicy spędzają dni na rekreacyjnym żeglowaniu oraz poznawaniu nowych zagadnień żeglarstwa (osoby z patentem żeglarskim). Ponadto zwiedzają atrakcje Mazur i odpoczywają na łonie przyrody. Osoby z patentem żeglarza jachtowego uczą się dowodzić załogą i planować manewry na wodzie i w portach. Na noc zatrzymujemy się na kolejnych biwakach, lub w gościnnych przystaniach żeglarskich na szlaku Krainy Tysiąca Jezior. Chcemy odwiedzić m.in. Twierdzę Boyen w Giżycku, zobaczyć średniowieczny zamek w Rynie, pożeglować po największym polskim jeziorze Śniardwy i zorganizować załogowy konkurs YachtMasterChef.
W czasie rejsu dla chętnych możliwe jest też zorganizowanie kursu na sternika motorowodnego!

Dzień 13 (piątek)zawinięcie do portu końcowego i czas na przygotowanie się do powrotu do domu. Klarowanie jachtu, a dla chętnych kurs na sternika motorowodnego!

Dzień 14 (sobota) to pakowanie się i wyprowadzka z jachtu. Czas na pożegnanie z Mazurami

Odbiór uczestników – od godziny 11.00 do godziny 16.00* ostatniego dnia obozu (sobota). *W wyjątkowych przypadkach, uzgodnionych z biurem, odbiór dziecka może nastąpić wg ustaleń indywidualnych. 

rejs dla młodzieży na Mazurach

Orientacyjny plan dnia: 8.00 pobudka; 8.00 – 8.30 toaleta poranna i klar na jachtach; 9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia; 8.40 – 9.40 śniadanie; 10.00 – 19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe w międzyczasie przerwa na obiad; 19.00 – kolacja; po 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich itp.); 23.00 cisza nocna. W zależności od trasy przewidzianej na dany dzień rozkład dnia może ulec modyfikacji.

Masz pytania o młodzieżowy rejs rekreacyjny – odwiedź nasz dział FAQ: Często zadawane pytania.

Terminy rejsów 2022
Młodzieżowe Rejsy Rekreacyjno-Doszkoleniowe

Kod imprezyPoczątekKoniecCenaWolne miejscaLink do rezerwacji
MOR1_202226-06-202209-07-20223590 zł9Rezerwuj
MOR2_202210-07-202223-07-20223590 zł10Rezerwuj
MOR3_202224-07-202206-08-20223590 zł10Rezerwuj
MOR4_202207-08-202220-08-20223590 zł10Rezerwuj

Brak wolnych miejsc? Wpisz się na listę rezerwową!

W cenie:

– Pobyt i spanie na jachtach
– Pełne wyżywienie
– Opieka sternika podczas żeglugi
– Opieka opiekuna-animatora
– Zajęcia programowe – żeglarskie i rekreacyjne
– Ubezpieczenie NNW uczestników
– Ubezpieczenie jachtów
– Opłaty portowe
– Paliwo do jachtów
– Bilety wstępu na atrakcje (m.in. Twierdza Boyen, Bunkry w Mamerkach, Park Linowy w Leśniewie)
– Dostęp do platformy e-learningowej
– Książka do nauki żeglarstwa na miejscu

Dodatkowo płatne:
– Kurs na Sternika Motorowodnego – specjalna cena dla uczestników obozów młodzieżowych: 450 zł szkolenie + 125 zł egzamin (cena normalna takiego szkolenia to 800 zł!)
– Wydanie certyfikatu Yacht Crew ISSA (brak uprawnień żeglarskich) lub Inland Skippera ISSA (osoby z patentem żeglarza jachtowego) – 350 zł
– Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)*
* W niektórych portach nie są one wliczone w cenę opłaty portowej i pobierane od uczestników po przypłynięciu do portu.
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy (w dniu wpłaty zaliczki, jeśli do rozpoczęcia imprezy jest mniej niż 30 dni)

Rekomendacje:

Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Facebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).

Nasza szkoła posiada uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Organizator

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki Aktywnej “Gertis”

Zastanawiasz się czy jesteśmy sprawdzonym i pewnym organizatorem obozów? Przeczytaj na co zwrócić uwagę, wybierając młodzieżowe rejsy szkoleniowe i rekreacyjne – KLIK

Linki i potrzebne dokumenty:
Komplet dokumentów uczestnictwa: karta kwalifikacyjna, regulamin obozu, zgoda na uprawianie żeglarstwa
Co zabrać na obóz żeglarski?
– Ogólne warunki uczestnictwa
– Standardowa klauzula informacyjna

Zobacz więcej zdjęć z naszych rejsów młodzieżowych!
Galeria zdjęć z obozów 2021
Galeria zdjęć z obozów 2020
Galeria zdjęć z obozów 2019