Maxus Race – Żadnych kompromisów!

Wiek – 14-18 lat
Zakwaterowanie – jachty kabinowe
Czas trwania – 14 dni

Charakterystyka imprezy

Najpiękniejsze zakątki Polski podziwiane z pokładu najlepszego jachtu polskiej konstrukcji – Maxus 28. To doskonały nautycznie, a jednocześnie komfortowy i bezpieczny jacht. Rejs Maxus Race to idealny sposób na spędzenie wakacji, spróbowanie żeglarstwa, czy też doszlifowania swoich umiejętności. Trasa rejsu obejmuje cały szlak żeglarski Krainy Tysiąca jezior od Węgorzewa na samej północy, do Pisza na południu. Piękne jeziora, rzeki, kanały, urokliwe bindugi oraz i gwarne przystanie żeglarskie czekają na żeglarzy.

 

Uczestnicy

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 14 roku życia i podstawowa samodzielność. Podział na grupy wiekowe nastąpi w załogach jachtów. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji.

 

 

Jachty

Rejs Maxus Race odbywa się na luksusowych, bogato wyposażonych, komfortowych jachtach kabinowych klasy Maxus 28. To jedna z lepszych konstruktcji polskiej Stoczni Northmann. Mazurska stocznia zlokalizowana jest w Węgorzewie, a dzięki jachtom linii Maxus stała się liderem polskiego przemysłu stoczniowego.

Każdy jacht posiada koje dla wszystkich członków załogi, stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze. Wszyscy uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów (niezbędny własny śpiwór). Maxus 28 stanowi połączenie doskonałych właściwości żeglugowych z komfortem mieszkalnym. Doskonałe osiągi w żegludze potwierdzają również liczne sukcesy regatowe oraz pozytywne opinie użytkowników.

Kadra

Na każdą załogę będzie przypadał instruktor – sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski i doświadczenie. Całym rejsem dowodzi Komandor rejsu.

Wyżywienie

W porcjach dziennych do samodzielnego przygotowania. Dodatkowo każda załoga otrzymuje na ręce instruktora pieniądze na codzienne zakupy (pieczywo, masło, mleko, owoce, warzywa).

Trasa

Z portu w Piszu do Węgorzewa lub z Węgorzewa do Pisza. Rejs Maxus Race przepływa tę trasę tylko w jedną stronę – w przeciwieństwie do innych rejsów, uczestnicy nie wracają do portu, w którym rozpoczynali. Umożliwia to zobaczenie całego szlaku, włącznie z jego odnogami, odwiedzenie większej ilości jezior i przystani.

Wielkie Jeziora Mazurskie to nie tylko rezerwaty, jeziora, rzeki i kanały. To też zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak zamek krzyżacki w Rynie, twierdza Boyen w Giżycku, czy leśniczówka Gałczyńskiego w Praniu. To instytut PAN w Popielnie, zajmujący się m.in. opieką nad jedynym na świecie stadem żyjących na wolności koników polskich (krewnych tarpana). To również bogata infrastruktura miast i miasteczek, gdzie odbywają się liczne imprezy żeglarskie, koncerty i festiwale szantowe.

Program imprezy:

Dzień 1: zbiórka uczestników (w godzinach 14–16). Następuje podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy, taklowaniem i klarowaniem jachtu.

Dni 2–13: podstawowe szkolenie poprzedzające wyjście na wodę. Rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich.

Dzień 14: sklarowanie i przekazanie jachtów, koniec rejsu – wyjazd.

Podstawową zasadą jest jak najpełniejszy, czynny udział wszystkich uczestników w organizowaniu życia rejsu. Instruktorzy stale czuwają nad swoimi załogami, starając się jednocześnie jak najmniej ograniczać ich samodzielność.

Orientacyjny plan dnia:

  • 8.00 pobudka,
  • 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach,
  • 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia,
  • 8.40–9.40 śniadanie,
  • 10.00–19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe, zwiedzanie, w międzyczasie przerwa na obiad,
  • 19.00 kolacja,
  • 20.00 zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.),
  • 23.00 cisza nocna.

W zależności od trasy rejsu rozkład dnia może się zmienić.

Szkolenie:

Uczestnicy zdobędą podstawowe umiejętności żeglarskie, choć rejsy Maxus Race mają charakter turystyczny.  Przed rejsem uczestnicy przejdą szkolenie z zakresu użycia środków ratunkowych, zasad bezpieczeństwa oraz podstaw pracy na jachcie (stawianie i zrzucanie żagli, podstawowe węzły, cumowanie, itp.) Później, w trakcie rejsu, instruktorzy będą rozszerzali zakres przekazywanej wiedzy, w zależności od oczekiwań uczestników, o dalsze elementy, jak: sterowanie pod żaglami i silnikiem, prawidłowa praca żaglami, zwroty, manewry złożone, węzły. Dla osób wcześniej żeglujących lub posiadających patent, rejs jest okazją do doskonalenia posiadanych umiejętności i uczenia się nowych rzeczy od doświadczonych instruktorów.

Kod imprezyPoczątekKoniecCenaWolne miejscaLink do rezerwacji
Brak obozów tego typu

Cena obejmuje: wyżywienie, zakwaterowanie, program, opiekę kadry, ubezpieczenie.

Cena nie obejmuje: dojazdu, imprez fakultatywnych.

 

Imprezy fakultatywne

Szkolenie na sternika motorowodnego – Pełen kurs praktyczny na stopień sternika motorowodnego. Konieczne jest samodzielne opanowanie części teoretycznej (W zakres części teoretycznej wchodzi pięć godzin konsultacji z instruktorem motorowodnym). Otrzymany patent uprawnia do prowadzenia motorówek po wodach śródlądowych bez ograniczeń oraz motorówek o długości do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych w porze dziennej. Koszt kursu: 385 zł (w przypadku zapisów na miejscu, w trakcie imprezy 445 zł). Opłata za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia 125 zł, bez zniżki 250 zł), opłata za patent (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł).

Uwaga: Szkolenie możliwe dla uczestników, którzy skończyli 14 lat.

Paintball – w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia – jedna gra (200 kul na osobę) – 95 zł,

Wodne szaleństwo – przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole holowanym za motorówką – 99 zł,

Jazda quadem – pakiet podstawowy: szkolenie wstępne + zajęcia na torze, czas około 2 godzin/grupa – 95 zł.

Jazda quadem – zajęcia indywidualne: jeden uczestnik, dwa quady, instruktor. Lekcja obejmuje indywidualne zajęcia na torze lub w terenie, dostosowane do umiejętności uczestnika – 300 zł za godzinę lekcyjną.

Nurkowanie, pierwszy krok – nurkowanie do niedawna uważane było za sport ekstremalny. Nic bardziej mylnego. Na poziomie podstawowym jest to przyjemna i łatwa dyscyplina. Zajęcia „pierwszy krok” polegają na zapoznaniu ze sprzętem, zasadami bezpieczeństwa, podstawową teorią. Następnie każdy z was założy kompletny strój i sprzęt i zanurkuje z instruktorem. O krok od nas jest całkiem inny, piękny świat. Warto go poznać! – 130 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis oraz Róża Wiatrów posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Dojazd

Fakultatywny z Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Katowic, Kielc, Koszalina, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Piotrkowa Tryb., Poznania, Radomia, Skierniewic, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia. Szczegóły w tabelach na stronie dojazd – zobacz tutaj.

Linki:

>> Co zabrać na obóz żeglarski?

Zapraszamy na inne kolonie, obozy oraz rejsy dla młodzieży:

Dojazd i faktura za obóz

W związku z pojawiającymi się wielokrotnie pytaniami informujemy:

1. Dojazd uczestnika należy zgłosić na maksymalnie 14 dni przed obozem (najkorzystniej podczas zgłoszenia). Wpłaty za dojazd należy dokonać przelewem, nie ma możliwości opłacania dojazdu w miejscu zbiórki. Wszelkie zmiany dojazdu można dokonywać nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.

2. Jeśli uczestnik zainteresowany jest Fakturą VAT wskazane jest aby zgłosił ten fakt podczas rezerwacji miejsca. Faktury wystawiamy nie później niż 7 dni od daty zaksięgowania zaliczki. Nie ma możliwości wystawienia faktury na opłaty uiszczone we wcześniejszym terminie.

Zostaw komentarz