Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ

dawny: Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ

Kurs organizowany przez Komisję Szkolenia PZŻ

Opis szkolenia:
Jeśli dobrze pływasz jachtem, masz patent żeglarza i chciałbyś pracować na obozach, rejsach i szkoleniach żeglarskich na Mazurach, to właśnie dla Ciebie jest to szkolenie! Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ to doskonała okazja do sprawdzenia się jako osoba odpowiedzialna, zdyscyplinowana, potrafiąca przekazać innym swoją wiedzę i umiejętności. To kurs dedykowany w pierwszej kolejności dla osób chcących pracować na zorganizowanych rejsach czy też obozach żeglarskich, które mają już za sobą pierwsze samodzielne rejsy turystyczne.

Do szkolenia może zostać dopuszczona osoba, która:

  • ukończyła 18 lat,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • posiada stopień żeglarza jachtowego lub wyższy stopień żeglarski,
  • zdała z wynikiem pozytywnym sprawdzian dopuszczający z wiedzy teoretycznej i umiejętności manewrowania jachtem pod żaglami i na silniku w zakresie odpowiadającym egzaminowi na stopień Żeglarza Jachtowego,
  • posiada umiejętność pływania potwierdzoną odpowiednim dokumentem, albo oświadczeniem własnym.

Co istotne – kurs instruktorski przygotowuje kursantów do przekazywania wiedzy, więc przyjeżdżając musisz być dobrze przygotowany z zakresu wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych dowodzenia jachtem żaglowym i załogą. My nauczymy Cię jak tę wiedzę przekazać prostym i zrozumiałym językiem.

Żeglarz jachtowy jako uczestnik kursu na Nauczyciela Żeglowania PZŻ
Według zmienionego Systemu Szkolenia Kadry Szkoleniowe PZŻ już żeglarz jachtowy, może zostać Nauczycielem Żeglowania PZŻ. Jest to bardzo duże ułatwienie, bowiem nie trzeba już posiadać stażu żeglarza jachtowego, czy też stopnia jachtowego sternika morskiego.

Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ rozpoczyna się testem sprawdzającym, którego zaliczenie jest warunkiem dopuszczenia do szkolenia. Wygląda on tak samo jak egzamin na żeglarza jachtowego i ma takie same wymagania – zarówno w części teoretycznej jak i praktycznej. Patent Nauczyciela Żeglowania PZŻ wydawany jest przez Polski Związek Żeglarski.

Dla uczestników szkolenia przewidujemy możliwość wcześniejszego przyjechania na kurs(w cenie szkolenia)! Jacht szkoleniowy będzie do Waszej dyspozycji, co da możliwość rozpływania się i przypomnienia manewrów jeszcze przed kursem 🙂 Zalecamy i sugerujemy wcześniejszy przyjazd!

Nauczyciel Żeglowania PZŻ jest uprawniony do:
1) praktycznego i teoretycznego nauczania żeglarstwa w ramach zorganizowanego szkolenia na stopnie żeglarskie do posiadanego stopnia włącznie, pod nadzorem KWŻ,
2) samodzielnego praktycznego i teoretycznego nauczania żeglarstwa w szkoleniach indywidualnych realizowanych w formie niezorganizowanej
3) prowadzenia teoretycznych i praktycznych zajęć ogólnożeglarskich.

Na tym szkoleniu nie ma co liczyć na taryfę ulgową! Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ to nauka od rana do wieczora, przeplatana manewrówką na wodzie i wykładami teoretycznymi.

Organizator

Organizatorem szkolenia na jest Komisja Szkolenia PZŻ.

Cena: 1490 zł

Kod imprezyPoczątekKoniecCenaWolne miejscaLink do rezerwacji
Brak obozów tego typu

W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Marcin Krzywonos tel. 501 063 682
lub poprzez formularz kontaktowy

Zapraszamy do zapisów na listę rezerwową poprzez formularz kontaktowy.

Cena obejmuje:
Praktyczne i teoretyczne szkolenie na stopień Nauczyciela Żeglowania PZŻ, kadrę instruktorską, sprzęt i materiały szkoleniowe, opłaty portowe (w porcie Ekomarina), paliwo do jachtów. Możliwe spanie na jachtach!

Cena nie obejmuje:
Wyżywienia, zakwaterowania (innego niż na jachtach), opłat za porty (inne porty niż Ekomarina),
opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za patent i egzamin – opłata za egzamin: 320 zł + opłata za wydanie patentu: 50 zł

Ważne i istotne – istnieje możliwość odpracowania części kursu. Wtedy cena kursu pomniejszona może zostać nawet o 50%! Po szczegóły zapraszamy do kontaktu!

Kadra:

Nic ze szkolenia nie będzie, jeśli nie dobierze się odpowiedniej kadry instruktorów! Przy szkoleniach instruktorskich działają z nami m.in.

Katarzyna Domańska – Instruktor Wykładowca PZŻ, Przewodnicząca Komisji Szkolenia PZŻ, Vice Prezes PZŻ ds szkolenia. KWŻ kursu na Nauczyciela Żeglowania PZŻ, doświadczony pedagog i wykładowca akademicki.

Dobrochna Nowak – Instruktor Wykładowca PZŻ, KWŻ Szkoły Żeglarstwa Gertis, wieloletnia komandor naszych obozów szkoleniowych. Mimo młodego wieku wyszkoliła już wielu instruktorów, a jej podopieczni do dziś dnia szkolą m.in. u nas 🙂

Bartosz Arent – wychowanek Szkoły Żeglarstwa Gertis, od Żeglarza Jachtowego po Instruktora Żeglarstwa PZŻ. Pozytywny, uśmiechnięty i zawsze pełny energii do przekazywania wiedzy nowym adeptom.

Łukasz Litwicki – Instruktor Żeglarstwa PZŻ, lekarz, najspokojniejsza osoba jaką poznacie w swoim życiu. Lucky jest mistrzem tworzenia pomocy naukowych, a jego pasja w nauczaniu żeglarstwa przekłada się na niesamowitą wiedzę tego człowieka.

Marcin Krzywonos – instruktor i egzaminator, doskonały logistyk. To Krzywy rozłoży z Wami silnik na elementy i popływa na rozpływanie przy okazji pokazując parę fajnych trików. Spec od integracji , rekreacji i kolaboracji 😉

Każdy z instruktorów posiada odpowiednie uprawnienia, doświadczenie i umiejętności do przeprowadzenia kursu. Poza tym jesteśmy pasjonatami i aktywnie praktykujemy żeglarstwo.

Pamiętajcie jednak o tym, że mimo najszczerszych chęci instruktor nie jest w stanie wyszkolić kursanta, jeśli on nie chce. Tego Was będziemy uczyć i mamy nadzieję, że z takim właśnie nastawieniem przyjedziecie na to szkolenie!

Jachty:

Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ odbędzie się na naszej ulubionej jednostce – Fortuna 27! Jej właściwości nautyczne, bezpieczeństwo żeglugi, połączone z komfortem i szybkością do dziś dnia stanowią najlepszą jednostkę do szkoleń na Mazurach. Co więcej, manewrówkę poprowadzimy dodatkowo także na innych jachtach z naszej floty – Maxus Evo 24 i Maxus 28.

Oferujemy sprzęt o najlepszym standardzie, sprawdź przed wyborem szkolenia!

Miejsce organizacji kursu:

Stacjonujemy w porcie Ekomarina w Giżycku. Traktując ten port jako nasze centrum, to właśnie wokół niego odbywać się będzie całe szkolenie. Port zapewnia najwyższy standard, z dostępem do sal wykładowych i innych pomocy dydaktycznych – więcej informacji o porcie na stronie: http://www.ekomarinagizycko.pl/. Na terenie portu możliwe jest pozostawienie samochodu na płatnym parkingu (150 zł/tydzień)

Rozpoczęcie i zakończenie kursu:

Kurs na Nauczyciela Żeglowania PZŻ rozpoczynamy oficjalnie w niedzielę 23 sierpnia o godzinie 19.00. Kończymy w czwartek 3 września, natomiast egzamin odbywa się w piątek 4 września.
Zgodnie z wcześniejszą informacją – zalecamy wcześniejszy przyjazd, żeby móc się rozpływać przed kursem – jacht szkoleniowy do dyspozycji w cenie kursu (od 21.08 od 19.00)

W razie pytań zapraszamy do kontakt:
Marcin Krzywonos tel. 501 063 682
lub poprzez formularz kontaktowy

Zostaw komentarz