0

Cztery dni wspólnej żeglarskiej zabawy to podsumowanie tegorocznego sezonu żeglarskiego. Huczne Zakończenie Sezonu 2021 przeszło do historii, a my pięknie dziękujemy za Wasz jakże liczny udział w naszej imprezie żeglarskiej. Dla naszych sympatyków i absolwentów szkoleń żeglarskich przygotowaliśmy jak co roku najlepszy program weekendu. Regaty żeglarskie, trening regatowy i koncerty na muzycznej scenie.

regaty żeglarskie

Treningi regatowe i inne atrakcje 😉

Wydarzenie rozpoczęliśmy już w środę po południu kiedy to w Nowym Sztynorcie zjawiły się pierwsze załogi. Przywitaniom i odbiorom jachtów nie było końca, a Tawerna Zęza witała się z gertisową ekipą do wczesnych godzin porannych 😉 Kolejny dzień to początek szkolenia regatowego. Tym razem poprowadziło je dla nas wyjątkowe trio – Kinga Łoboda, Paweł Ejsmont i Bartosz Sadowski. Mimo chmurnej pogody ekipy ruszyły na wodę na Maxusach Evo 24 by ćwiczyć trymowanie żagli i optymalizację manewrów. Chętni mogli wskoczyć na mały jacht regatowy Laser Bahia i pod okiem Kingi (reprezentantki polski na olimpiadzie w Tokio!) liznąć obsługi małego regatowego jachtu. Wieczorem w Tawernie Zęza Kinga opowiedziała nam trochę o pływaniu na klasie 49er oraz przygotowaniach olimpijskich.

Piątek 1 października to kolejny dzień treningu regatowy. Najpierw część teoretyczna, na której omawiane były przepisy regatowe oraz taktyka starów. Tym razem na wodzę wyszły wszystkie klasy Maxusów, a załogi ćwiczyły manewry na trasie regatowej. Pogoda była idealna – mimo chłodu mieliśmy pełne słońce i idealny wiatr 2B. Po takim dniu wieczór spędziliśmy pod sceną. Jak co roku w Sztynorcie odbywał się “Nie Kiepuj Do Wody – music festival” organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem Żeglarskim Wiatrowskaz. W tym roku muzyczne wydarzenia zapewniła mocna ekipa w składzie:

nie kiepuj do wody

Regaty żeglarskie

medale na regaty żeglarskieWszystkie przygotowania regatowe były preludium do sobotniej rywalizacji czyli naszych regat Mazurian Cup 2021. Regaty rozegraliśmy w 5 klasach – Maxus Evo 24, Maxus Evo 26, Maxus 28, Maxus 33 oraz Fortuna 27. Łącznie 34 załogi stawiły się na imprezie, w której rozeglariśmy 2 konkurencje. “Godzinnego węgorza” w której załogi miały za zadanie pokonać jak największą ilość kilometrów w czasie godziny. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła załoga Maxus 28 “Lefkada”, która pokonała 12,6km! Druga konkurencja to “długodystansowy śledź” czyli regaty po trasie, w których rozegrane zostały 4 biegi.

W poszczególnych klasach nasze regaty żeglarskie wygrali: Maxus Evo 24 “Pink Floyd” – sternik Sebastian Stępak, Maxus Evo 26 “Alice in Chainse”- Bartosz Arent & Marta Wojtczak, Maxus 28 “Lefkada”- Piotr Madej & Andrew Phillips, Maxus 33 “Kalska Brama – Iga Kuśnieruk, Fortuna 27 – Karol Kopyt (pełne wyniki umieszczamy na końcu).

Huczne Zakończenie Sezonu 2021 zwieńczył koncert Grande Party Jamm Session w którym wykonawcy wraz z gośćmi (Kuba Kęsy, Rober Lubera i Żana Lubera) stworzyli niepowtarzalną atmosferę i dali czadu na sztynorckiej scenie. Impreza oczywiście przebierana z motywem przewodnim – w tym roku “Danse Macabre” 🙂

 impreza przebierana impreza firmowa na mazurach

Wszystkie zdjęcia z Hucznego Zakończenia Sezonu znajdziecie w galerii zewnętrznej – zapraszamy

Regaty żeglarskie wyniki Mazurian Cup 2021

Maxus Evo 24

 1. Pink Floyd
 2. Deep Purple
 3. Dalia
 4. The Rolling Stones
 5. Lila
 6. Noname
 7. Esmeralda
 8. Sweet Revenge
 9. The Black Keys
 10. Led Zeppelin

Maxus Evo 26

 1. Alice in Chainse
 2. Soundgarden

Maxus 28

 1. Lefkada
 2. The Delta Sints
 3. Greta van Fleet
 4. All Them Witches
 5. Rival Sons
 6. Shakey Graves
 7. Zielona Mila
 8. Troilos

Maxus 33

 1. Kalska Brama
 2. Zatoka Świń
 3. Wyspa Gilma
 4. Niedźwiedzi Róg
 5. Poganckie Kępy

Fortuna 27

 1. Eric Clapton
 2. Dzika Orchidea
 3. Jimmi Hendrix
 4. Carlos Santana