Masz mało czasu? Nie możesz pozwolić sobie na rejs 14-dniowy?

Tygodniowe szkolenia żeglarskie to idealna propozycja dla osób zapracowanych, które nie mogą pozwolić sobie na odbycie pełnego, 14-dniowego szkolenia. Należy jednak pamiętać, że kurs ten przyjmuje bardziej intensywną formę niż tradycyjne szkolenie żeglarskie. Aby jednak się to udało załogi liczą maksymalnie 3 kursantów. Tego typu szkolenia z reguły umożliwiają zdobycie wymaganej wiedzy aby zdać egzamin na stopień żeglarza jachtowego PZŻ oraz Inland Skippera ISSA ale zapewniają dużo mniej umiejętności praktycznych. W związku z tym proponujemy późniejsze uczestnictwo w tygodniowym rejsie doszkalającym aby udoskonalić swoje umiejętności żeglarskie.Szkolenie przyjmuje formę rejsu wędrownego tak aby możliwe było poznanie specyfiki jak największej ilości portów i przystani na Mazurach. Mimo, że czasu jest niewiele to pokażemy Wam jak fajnie można spędzić urlop na szlaku Wielkich Jezior, a przy okazji po ciężkim dniu nauki dobrze się bawić ;).Kładziemy wielki nacisk na umiejętności praktyczne, nie szkolimy dla „papierka”! Nie mniej jednak obóz zakończony zostaje egzaminem. Egzamin odbywa się na zakończenie każdego turnusu, posiadamy uprawnienia do samodzielnego egzaminowania nadane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wszelkie dodatkowe informacje w dziale FAQ: Często zadawane pytania.

uczestnicy_obozowUczestnicy:

Uczestnikami naszych rejsów są wyłącznie osoby pełnoletnie. Nie jest wymagane żadne doświadczenie żeglarskie, a jedynie zaangażowanie i pozytywne nastawienie. Większość osób przyjeżdża bez osób towarzyszących, można dzięki temu poznać masę nowych ludzi. Jest to doskonała opcja dla singli :). Klimat naszych rejsów stworzył zjawisko zwane „Rodziną Gertisu”, skupiającą niesamowitą grupę ludzi. Spotykamy się regularnie podczas naszych imprez i wydarzeń (kliknij i poczytaj!). Zanim dokonasz wyboru swojego wymarzonego obozu żeglarskiego spośród oferty dostępnej w internecie sprawdź czy uczestnikami będą wyłącznie dorośli.

Trasa:
Wyznacznikiem trasy naszych obozów są zawsze warunki atmosferyczne. Nie sposób zatem ustalić szczegółowego planu odwiedzanych portów. Pewne jest jednak, że odwiedzimy wszystkie najciekawsze porty na Mazurach. Będziemy zawsze blisko miejsc, gdzie się coś dzieje (Regaty Pucharu Polski, festiwal Szanty w Giżycku, festiwal Rockowy w Węgorzewie i wiele innych). Staramy się aby chociaż kilka nocy stać na dziko, w miejscach oddalonych od cywilizacji i zgiełku miast.Aby zobaczyć przykładowe porty, które odwiedzamy podczas rejsów wejdź na stronę: Ulubione porty na Mazurach.

Kadra:
Kadra obozów to ludzie młodzi, posiadający wieloletnie doświadczenie w szkoleniu adeptów sztuki żeglarskiej na Mazurach. Zarówno Szkoła Żeglarstwa GERTIS jak i większość kadry pochodzi z Giżycka, z serca Mazur. Kto jak nie my znać się będzie lepiej na żeglarstwie Mazurskim? 🙂 Więcej o kadrze: Nasza ekipa.

Jachty:
Tygodniowe szkolenia żeglarskie realizujemy na jachtach klasy Tango 780s lub podobnych. Jednostki te charakteryzują się doskonałymi właściwościami nautycznymi, wygodą użytkowania oraz komfortem „mieszkaniowym”. Jachty żaglowe Tango przewidziane są na 6 osób, my jednak kwaterujemy maksymalnie 4 uczestników rejsu (3 kursantów + instruktor). Wybieramy wyłącznie sprawdzone i bezpieczne jednostki, nie korzystamy z jachtów „z łapanki” czy budowanych przez szkutników-amatorów. Ta klasa jachtów służy nam od początku działalności i nigdy nas nie zawiodła!

Wyżywienie:
W związku z intensywnym przebiegiem szkolenia 7-dniowego nie zapewniamy w jego trakcie wyżywienia. Nie mniej jednak samodzielne wyżywienie w ramach każdej załogi nie będzie stanowić żadnego problemu. Na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich istnieje wiele sklepów, restauracji i przystani. Nasi instruktorzy chętnie służą radą jak zjeść smacznie i przyjemnie! Warto pamiętać, że zgodnie ze zwyczajem żeglarskim przy planowaniu wyżywienia wypada uwzględnić naszego zapracowanego sternika.

Certyfikat Inland Skippera ISSA:
Podczas rejsu możliwe będzie zdobycie certyfikatu Inland Skippera Międzynarodowej Federacji Szkół Żeglarstwa ISSA. Certyfikat w szczególności przydatny osobom planującym żeglowanie na zachodzie, gdzie patenty PZŻ dla większości armatorów niewiele znaczą. Certyfikat wydawany jest bez dodatkowego szkolenia, jednak wyłącznie dla absolwentów naszych kursów.

Orientacyjny plan dnia:
Plan dnia jest prosty. Wstajemy o godzinie 9 na apel i zaczynamy od krótkiego omówienia dnia. Następnie jemy śniadanie i wypływamy na jezioro. Jeżeli warunki pogodowe nie pozwalają na żeglugę, to przeprowadzamy zajęcia teoretyczne. Kończymy wszystkie zajęcia ok. godziny 19 i skupiamy się na imprezach wieczornych :).Intensywne rejsy szkolenioweZobacz jak wyglądały poprzednie obozy na naszym FanPagu na Facebooku.

Dojazd:
Tygodniowe szkolenia żeglarskie startujemy i kończymy w nowoczesnym porcie jachtowym Ekomarina Giżycko. Dojazd banalnie prosty i możliwy wszelkimi formami komunikacji. Stacjonujemy 500 metrów od Dworca PKP oraz PKS. Na terenie portu można zostawić samochód w cenie 60 zł za tydzień. Szczegółowe informacje dotyczące portu na stronie: Port Ekomarina Giżycko. Godzina pierwszej zbiórki w niedzielę: 19.00.

 

IRS2 28 maja 03 czerwca 1190 zł – ostatnie 1 miejsce
IRS3 04 czerwca 10 czerwca 1190 zł – ostatnie 2 miejsca
IRS4
(Boże Ciało)
11 czerwca 17 czerwca 1190 zł
IRS5 18 czerwca 24 czerwca 1190 zł – ostatnie 2 miejsca
IRS6 25 czerwca 01 lipca 1390 zł
IRS7 02 lipca 08 lipca 1390 zł
IRS8 09 lipca 15 lipca 1390 zł
IRS9 16 lipca 22 lipca 1390 zł
IRS10 23 lipca 29 lipca 1390 zł
IRS11 30 lipca 05 sierpnia 1390 zł
IRS12 06 sierpnia 12 sierpnia 1390 zł
IRS13 13 sierpnia 19 sierpnia 1390 zł
IRS14 20 sierpnia 26 sierpnia 1290 zł
IRS15 27 sierpnia 02 września 1290 zł
IRS16 03 września 09 września 1190 zł
IRS17 10 września 16 września 1190 zł
IRS18 17 września 23 września 1090 zł
IRS19 24 września 30 września 1090 zł

Rezerwuj miejsce

W cenie:
– Praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie
– Opieka instruktora podczas żeglugi
– Pobyt i spanie na jachtach
– Ubezpieczenie NNW uczestników, ubezpieczenie jachtów, paliwo do jachtów.

Dodatkowo płatne:
– Egzamin na patent Żeglarza Jachtowego PZŻ – 250 zł (125 zł dla osób uczących się < 26 lat)
– Kurs na Sternika Motorowodnego – 350 zł szkolenie (normalnie 500 zł) + 250 zł (125 zł ze zniżką) patent i egzamin
– Wydanie certyfikatu Inland Skippera ISSA – 350 zł
– Wyżywienie
– Opłaty portowe (ok 50 zł)
– Prysznice w portach (5-15 zł)*, toalety (1-2zł)
* W niektórych portach płatne obligatoryjnie od osoby
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy

Zajęcia fakultatywne:
– Paintball – 50 zł /os.
– Jazda samochodami terenowymi – 100 zł /os.
– Loty motolotnią – 150 zł /os. (http://motolotnie.mazury.info.pl/)

Rekomendacje:
Szkoła Żeglarstwa Gertis posiada ubezpieczenie OC organizatora turystyki oraz jest wpisana do Centralnej Ewidencji Organizatorów i Pośredników Turystycznych (zezwolenie turystyczne). Jednak najlepszą rekomendacją jest zarządzanie największą i najsprawniejszą szkołą żeglarstwa na Mazurach! Sprawdź nas w Warmińsko-Mazurskim Okręgowym Związku Żeglarstwa lub w Centrum Promocji i Informacji Turystycznej w Giżycku. Dodatkowo proponujemy przegląd naszego profilu Gertis na Gertis na FaceBookuFacebooku i nawiązanie kontaktu z byłymi kursantami naszych szkoleń. Nie boimy się opinii naszych klientów :).opinie_rejsy.

Kontakt

Aktualnie nie jesteśmy dostępni, ale jeśli wyślesz nam maila odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe :)

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt
Szkoła Żeglarstwa Gertis