Kolonie żeglarskie 2017
„Wakacje pod Żaglami!” 

Wiek – 8-12 lat
Zakwaterowanie – domki kempingowe
Czas trwania – 14, 11 dni

Charakterystyka imprezy:

Ciekawi Cię, dlaczego jacht płynie pod wiatr? Jak działa ster? Co to jest kilwater? To znak, że czas spróbować swoich sił w żeglarstwie. Przeżyj żeglarską przygodę na Mazurach! Nauczymy Cię wybijać szklanki, wiązać węzły i bezpiecznie wypoczywać nad wodą. Poznasz podstawy żeglowania, dowiesz się, jak pracować w grupie i stworzyć zgraną żeglarską załogę. Kolonie żeglarskie „Wakacje pod Żaglami” są idealnym sposobem na pierwszy kontakt z żeglarstwem dla najmłodszych!

Uczestnicy:

Nie muszą posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej. Jedynym wymaganiem jest ukończenie 8 roku życia. Nie ma żadnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji uczestników.

Zakwaterowanie:

Domki kempingowe 6-osobowe (łóżko, pościel) na terenie ośrodka, łazienki ogólnodostępne w pawilonie sanitarnym.

Wyżywienie:

Trzy posiłki dziennie w stołówce ośrodka.

Program imprezy:

Żeglarstwo: codzienne żeglowanie na jachtach otwarto pokładowych klasy DZ, Trener lub kabinowych klasy Mak i podobnych. Program realizowany jest z podziałem na grupy – część osób żegluje, część uczestniczy w innych zajęciach. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat: sprzętu ratowniczego, reguł bezpieczeństwa na wodzie, wiązania węzłów, sterowania jachtem oraz prawidłowej pracy żaglami. Instruktorzy przeprowadzą także zajęcia teoretyczne z: budowy jachtu, kursu jachtu względem wiatru, etykiety żeglarskiej, podstawowych pojęć żeglarskich – a wszystko to w formie gier i zabaw. Ponadto, wyruszymy na całodzienny rejs po jeziorze Święcajty i Mamry oraz na spływ żaglowo-wiosłowy do bunkrów hitlerowskich w Mamerkach. Na zakończenie kolonii odbędą się regaty oraz test wiedzy o żeglarstwie „O Złotą Szeklę”.

Program rekreacyjno – sportowy: zajęcia w pracowni garncarskiej (uczestnicy zabierają swoje prace do domu), wycieczki piesze do Węgorzewa oraz na zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej, spacery po okolicy, gry terenowe, spływ żaglowo-wiosłowy do bunkrów hitlerowskich w Mamerkach (zwiedzanie bunkrów), rozgrywki sportowe (gry indywidualne oraz grupowe), „Statek widmo” – konkurs plastyczny o tematyce żeglarskiej, „Moda piracka w krzywym zwierciadle” – pokaz mody przygotowanej przez uczestników, chrzest żeglarski, ogniska, nauka śpiewania szant.

Dwie wycieczki autokarowe:
Mikołajki – zwiedzanie wioski żeglarskiej i starego miasta, wizyta w Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie oraz w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu Gołębiewski.
Wilczy Szaniec – (zwiedzanie Kwatery Głównej Hitlera w Gierłoży), Kętrzyn, Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce.

Program może się zmienić w związku z pogodą. Dotyczy to w szczególności programu realizowanego na wodzie.

Terminy i ceny 2017:

Cena
KO 1 25 czerwca 08 lipca 14 dni 1795 zł
KO 2 09 lipca 22 lipca 14 dni 1795 zł
KO 3 23 lipca 05 sierpnia 14 dni 1795 zł
KO 4 06 sierpnia 19 sierpnia 14 dni 1795 zł
KO 5 20 sierpnia 30 sierpnia 11 dni 795 zł

Przekreślone terminy oznaczają iż nie prowadzimy już zapisów na dany turnus.

Rezerwuj miejsce

Imprezy fakultatywne:
Paintball: w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia.

Cennik:
– jedna gra (200 kul na osobę) – 85 zł,
– pakiet 3 gier odbywających się trzykrotnie w czasie obozu (trzy razy po 200 kul) – 210 zł,

Kilkugodzinny rajd samochodami terenowymi – 169 zł.

Wodne szaleństwo – przejażdżka motorówką, jazda na „bananie” oraz kole – 85 zł,

Całodzienny spływ kajakowy rzeką Sapiną – 80 zł.

UWAGA! Programy naszych imprez są bardzo bogate i korzystanie z zajęć fakultatywnych może wymagać rezygnacji z niektórych zajęć podstawowych.

Ubezpieczenie

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są w zakresie NNW na kwotę 10.000 zł. Poza tym Biuro Turystyki Aktywnej Gertis oraz Róża Wiatrów posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Cena nie obejmuje ubezpieczenia kosztów rezygnacji z imprezy.

Dojazd

Fakultatywny z Częstochowy, Elbląga, Gdańska, Gdyni, Gniezna, Katowic, Kielc, Koszalina, Krakowa, Lublina, Łodzi, Olsztyna, Piotrkowa Tryb., Poznania, Radomia, Skierniewic, Szczecina, Torunia, Warszawy, Wrocławia. Szczegóły w tabelach na stronie dojazd – zobacz tutaj.

Linki

>> REZERWACJA MIEJSCA
>> Co zabrać na obóz żeglarski?

Zapraszamy na inne kolonie, obozy oraz rejsy dla młodzieży

Dojazd i faktura za obóz

W związku z pojawiającymi się wielokrotnie pytaniami informujemy:

1. Dojazd uczestnika należy zgłosić na maksymalnie 14 dni przed obozem (najkorzystniej podczas zgłoszenia). Wpłaty za dojazd należy dokonać przelewem, nie ma możliwości opłacania dojazdu w miejscu zbiórki. Wszelkie zmiany dojazdu można dokonywać nie później niż 14 dni przed rozpoczęciem imprezy.

2. Jeśli uczestnik zainteresowany jest Fakturą VAT wskazane jest aby zgłosił ten fakt podczas rezerwacji miejsca. Faktury wystawiamy nie później niż 7 dni od daty zaksięgowania zaliczki. Nie ma możliwości wystawienia faktury na opłaty uiszczone we wcześniejszym terminie.

Kontakt

Aktualnie nie jesteśmy dostępni, ale jeśli wyślesz nam maila odpowiemy tak szybko jak to tylko możliwe :)

Nieczytelne? Zmień tekst. captcha txt
Szkoła Żeglarstwa Gertis
kolonia